Ponad 6 tys. zł za tonę saletry. Ogromny wzrost cen nawozów

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 08 marca 2022 12:55

Ponad 6 tys. zł za tonę saletry. Ogromny wzrost cen nawozów Ceny w porównaniu do ostatniego styczniowego drastycznie wzrosły. / fot. shutterstock

Anwil podał nowy cennik obowiązujący od 11 marca 2022 r. Ceny w porównaniu do ostatniego styczniowego drastycznie wzrosły. Cena saletry wzrosła o prawie 130 proc.

Daria Studzińska, rzecznik Anwilu w dniu wczorajszym poinformowała na twitterze, że rosnące ceny gazu mają znaczący wpływ na ceny nawozów. Mamy do czynienia z niespotykaną dynamiką i rekordowymi notowaniami surowca. Dzisiejsza cena w taryfie dla odbiorców przemysłowych jest bez precedensu.

Cennik nawozów od Anwil 

Anwil wysłał swoje cenniki do firm dystrybucyjnych, z którymi współpracuje. Wyższe niż poprzednio ceny nawozów nie są zaskoczeniem ze względu na rosnące ceny gazu. Jednak ceny w nowym cenniku są dramatycznie wysokie. 

Dopłaty do nawozów możliwe na podstawie faktur

Dla porównania cena saletry FCA w big-bagach w styczniu wynosiła 2660 zł, zaś teraz 6100 zł! Oznacza to wzrost o prawie 130 proc.! Nawóz CANWIL w big-bagach od 11 stycznia kosztować będzie 5100 zł, a raptem dwa miesiące temu jego cena wynosiła 2390 zł. 

Wzrost cen nawozów jest ogromny! Rolnicy, producenci owoców i warzyw czekają na decyzję w sprawie dopłat do nawozów, jednak istnieje obawa, że  dopłaty nie będą w stanie zrekompensować tak ogromnego wzrostu. 

Ceny nawozów w styczniu. Aktualny cennik od Anwil

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI