Połączenie dwóch firm hodowlano nasiennych – powstała Lidea

$data.author.description Autor: farmer.pl 02 września 2020 11:42

Połączenie dwóch firm hodowlano nasiennych – powstała Lidea Dwie firmy hodowlano nasienne EURALIS Semences oraz CAUSSADE Semences Group połączyły się/ fot. pixabay

Dwie firmy hodowlano nasienne EURALIS Semences oraz CAUSSADE Semences Group połączyły się i oficjalnie od 1 września utworzyły nowy podmiot o nazwie Lidea - informuje farmer.pl.

Jak podaje firma Lidea, konsolidacji zrodziła się ze świadomości podobieństw obu firm. Misją firmy jest kreowanie zrównoważonych i dostosowanych do lokalnych warunków środowiska naturalnego rozwiązań dotyczących siewu różnych gatunków roślin uprawnych. W ofercie firmy znajdą się nasiona takich upraw jak: kukurydza, zboża, rzepak, słonecznik, rośliny pastewne, soja, sorgo, rośliny strączkowe.

Na bardzo konkurencyjnym rynku rolniczym realizowana właśnie fuzja ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala nowemu podmiotowi osiągnąć pożądaną wielkość – odpowiadającą innym firmom z branży, które w ostatnich latach połączyły się. Po drugie, daje okazję do intensyfikacji inwestycji przemysłowych i badawczych niezbędnych do rozwoju hodowli, przez co wzmacnia pozycję obu istniejących na rynku marek. Rezultatem fuzji jest podmiot oferujący szeroką gamę nasion obu uznanych przez rolników i dystrybutorów hodowców. To także szansa rozwoju na istniejących i nowych rynkach.

Więcej: farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI