×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pokaz odkażania gleby na plantacji truskawek (zdjęcia+ wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 07 sierpnia 2020 09:44

6 sierpnia w miejscowości Wola Starowiejska k. Grójca odbył się pokaz odkażania gleby, realizowany przez firmę UPL Polska. Plantacja na której przez 8 lat uprawiano truskawkę, jest przygotowywana dalej pod uprawę tego gatunku.

Pokaz odbył się na polu na którym przez 8 lat uprawiano truskawkę. - Taka monokultura, występująca często w rejonach sadowniczych jest często spotykana. Sprzyja to niestety rozwojowi patogenicznych grzybów Phytophtora spp, Verticillium sp., nicieni jak również trudno zwalczanych chwastów – mówił Arkadiusz Sławiński z firmy UPL Polska.

Odkażanie gleby za pomocą preparatu Basamid (substancja czynna dazomet) pozwala zniwelować te wszystkie problemy przed założeniem plantacji. Polecany jest do odkażania wielu gatunków owoców i warzyw, roślin ozdobnych czy ziemniaka. Produkt najlepiej działa w warunkach wilgotnej gleby oraz wysokiej temperatury.

- Niezmiernie ważna jest technika aplikacji, odpowiednia głębokość rozsiania produktu, równomierne rozsianie i bezpośrednie zwałowanie gleby – podkreślał.

Na pokazie w Woli Starowiejskiej mieliśmy okazję zobaczyć specjalną maszynę MixTiller Dry włoskiej firmy Forigo, dedykowaną do odkażania gleby preparatem Basamid. W rejonach uprawy owoców i warzyw można skorzystać z kompleksowej usługi odkażania gleby przed założeniem plantacji czy sadu.

Pokaz pracy maszyny w materiale wideo:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI