Podłoże popieczarkowe jako 'naturalny nawóz' 

Podłoże popieczarkowe jest to najczęściej mieszanina kompostowanego obornika końskiego, kurzego, słomy oraz torfu. Kompost popieczarkowy zawiera 60-70 procent wody, a resztę stanowi sucha masa. Może być wykorzystany w uprawie ziemniaków, buraków oraz zbóż. Ponadto można go wykorzystywać do ściółkowania gleby w sadach, jako dodatek do ziem inspektowych oraz przy produkcji rozsad warzyw i kwiatów.

Zużyte podłoże pieczarkowe jest uznane za dobry materiał nawozowy i szczególnie cenne źródło substancji organicznej oraz wysokiej zawartości makro- i mikro- składników. Jednak jego rolnicze zagospodarowanie wymaga ciągłych badań składu chemicznego i pozostałych właściwości.  

Ceny podłoża popieczarkowego 

Jak kształtują się ceny podłoża popieczarkowego? W okolicach Warki za 45 m3 - 27 ton - trzeba zapłacić 1100 zł. W zależności od lokalizacji cena może być nieco wyższa lub niższa. Najniższa cenę jaką udało nam się znaleźć wśród ogłoszeń to 800 zł za 27 ton, zaś najwyższa - 1500 zł. Według naszych informacji nie ma większych problemów z jego dostępnością.

Zalecane terminy stosowania kompostu popieczarkowego to wczesna wiosna i jesień.