×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podkarpackie: nielegalne środki ochrony roślin ukryte w autokarze

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa 08 czerwca 2021 09:56

Podkarpackie: nielegalne środki ochrony roślin ukryte w autokarze Podkarpackie: nielegalne środki ochrony roślin ukryte w autokarze/ fot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili kolejne nielegalne środki ochrony roślin. Jak informuje KAS chemikalia niewiadomego pochodzenia próbowali przemycić kierowcy autokaru przez przejście graniczne w Medyce.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce kontrolowali autokar jadący z Ukrainy do Szczecina. Podczas rewizji pojazdu wykryli skrytki m.in. w podłodze i zbiorniku paliwa. Znajdowało się w nich prawie 230 opakowań środków ochrony roślin o łącznej wadze 50 kg oraz 29 litrów.

Towar wart ponad 29 tys. złotych nie został zgłoszony do kontroli. Kierowcy (ob. Ukrainy) nie posiadali także odpowiednich dokumentów, które wymagane są przy przewozie przez granicę środków ochrony roślin.

Okazało się, że to nie jedyny towar, przewożony niezgodnie z obowiązującymi normami. Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli także 4 tys. sztuk papierosów oraz nadwyżkę oleju napędowego w ilości ponad 430 litrów
KAS wszczęła przeciwko kierowcom postępowanie karne skarbowe.

Na poczet grożącej kary zabezpieczono 4 tys. złotych. Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI