Po ciężkim roku branża maszynowa ma nadzieję na poprawę sytuacjiwww.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl - 20 kwietnia 2017 10:31


Po negatywnie ocenianym 2016 roku, firmy z branży maszyn i urządzeń rolniczych liczą na poprawę koniunktury i kondycji swoich przedsiębiorstw. Do przewagi wróciły pozytywne nastroje - podaje strefaagro.pl.

"Wartość indeksu jeszcze nigdy w historii badania nie była na tak wysokim poziomie. To tym bardziej pokazuje jak ciężki był miniony rok dla branży maszyn i urządzeń i jak bardzo przedsiębiorcy liczą na poprawę w bieżącym roku". Tak wynika z raportu dotyczącego badań na temat nastrojów w branży rolniczej w Polsce, które zostało przeprowadzone przez Polską Izbę Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych na przełomie lutego i marca 2017. 

Obecnie 46 proc. firm należących do Polskiej Izby Gospodarczej maszyn i Urządzeń Rolniczych deklaruje, że w najbliższym czasie zamierza inwestować. Jeszcze pół roku temu było to 37 proc. W całej branży inwestycje przewiduje ponad 60 proc. firm z branży. "Jednocześnie obserwujemy znaczny spadek deklaracji dotyczących rezygnacji z wcześniej zaplanowanych inwestycji. W sierpniu 2016 co czwarta firma rezygnowała z inwestycji, obecnie takich wskazań jest poniżej 15 proc."

Więcej w strefieagro.pl.