×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Po 1 czerwca metalaksyl-M do zaprawiania tylko w szklarniach

Autor: farmer.pl 26 kwietnia 2021 13:54

Po 1 czerwca metalaksyl-M do zaprawiania tylko w szklarniach Po 1 czerwca 2021 r. nie mogą być wysiewne nasiona zaprawione substancją czynną metalaksyl-M, fot. Farmer M. Tyszka

Po 1 czerwca 2021 r. nie mogą być wysiewne nasiona zaprawione substancją czynną metalaksyl-M, z wyjątkiem tych przeznaczonych do wysiewu w szklarniach. Substancję tę będzie można stosować w preparatach nalistnych, w zaprawach już nie - informuje farmer.pl.

- Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2020/617 z dnia 5 maja 2020 r. w sprawie odnowienia zatwierdzenia substancji czynnej metalaksyl-M oraz zakazu stosowania nasion zaprawionych zawierającymi go środkami ochrony roślin, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 dotyczącym wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin, oraz w sprawie zmiany załącznika do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 540/2011 (Dz. Urz. L 143 z 06.05.2020, str. 6), zatwierdzenie substancji czynnej metalaksyl-M zostało odnowione. Jednakże w przypadku stosowania do zaprawiania nasion, dozwolone jest zaprawianie wyłącznie nasion przeznaczonych do wysiewu w szklarniach. Powyższe stosuje się od dnia 1 czerwca 2021 r. – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zatem po 1 czerwca 2021 r. nie mogą być wysiewne nasiona zaprawione substancją czynną metalaksyl-M, z wyjątkiem w szklarniach.

 

Czytaj więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI