×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Plantacje borówki 2023 – jak przygotować się na start sezonu?

Autor: Krystyna Zagórska 10 lutego 2023 16:36

Plantacje borówki 2023 – jak przygotować się na start sezonu? Na plantacjach borówki z późnymi odmianami mógł wystąpić problem z zebraniem owoców, co wynikało z przebiegu pogody. / fot. shutterstock

Na plantacjach borówki które monitorujemy nie obserwowaliśmy problemów z wejściem roślin w stan spoczynku - mówi serwisowi sadyogrody.pl Bartłomiej Drzazga, Product Manager ds. Upraw Sadowniczych w firmie Timac Agro Polska.

Na plantacjach borówki z późnymi odmianami mógł wystąpić problem z zebraniem owoców, co wynikało z przebiegu pogody. Wystąpiły okresy dosyć deszczowe które blokowały zbiory i dodatkowo nasilił się deficyt pracowników. Rośliny normalnie weszły w stan spoczynku, nie zaobserwowaliśmy problemów – mówi Bartłomiej Drzazga.

Borówki 2023 - na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę na początku wegetacji?

Na plantacjach borówki z możliwością fertygacji, zalecamy naszym klientom rozpoczęcie nawożenia od produktu Fertiactyl Starter. Za pomocą tego nawozu dostarczamy roślinom składniki pokarmowe, ale przede wszystkim też kompleks biostymulujący, kwasy huminowe i fulwowe, dzięki czemu wpływamy nie tylko na roślinę, ale także na środowisko i warunki wzrostu – mówi.

Więcej w materiale wideo:

Zobacz także:

Lepsza jakość pozbiorcza i zwyżka plonu. Pierwszy sezon z nowym produktem

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI