PIR: Wzrost cen nawozów to zamierzona zmowa cenowa!

Autor: www.sadyogrody.pl / PIR 20 października 2021 15:17

PIR: Wzrost cen nawozów to zamierzona zmowa cenowa! Podlaska Izba Rolnicza wystosowała pismo do Mateusza Morawieckiego w sprawie drastycznych wzrostów cen nawozów. / fot. pixabay

Podlaska Izba Rolnicza wystosowała pismo do Mateusza Morawieckiego w sprawie drastycznych wzrostów cen nawozów. PIR apeluje o natychmiastową reakcję .

Sztuczne zawyżanie cen nawozów jest nieproporcjonalne do wzrostu kosztów produkcji nawozów. Podwyżki cen są zbyt wysokie i niewspółmierne do podwyżek cen gazu i surowców. W naszej ocenie jest to zamierzona zmowa cenowa - podkreśla Podlaska Izba Rolnicza.

- Jesteśmy zaniepokojeni czterokrotnym wzrostem kosztów produkcji oraz doniesieniami o sprzedaży owoców za granicę, przez co nie można ich już kupić w Polsce. Mówimy stanowcze nie zmowie cenowej, takim podwyżkom cen nawozów i innych kosztów produkcji. Chce wiedzieć gdzie i za ile sprzedawany jest polski nawóz i dlaczego nie ma nawozu dla naszych rolników? - czytamy w piśmie. 

Oburzający jest brak stanowczych reakcji ze strony partii rządzącej na to, co dzieje się w spółkach nawozowych. Rząd nie ingeruje w szkodliwe działanie spółek Skarbu Państwa. Natomiast wysokie ceny, m.in. nawozów to niszczenie polskiego rolnictwa oraz zabijanie produkcji żywności, co niewątpliwie spowoduje wzrost cen polskiej żywności oraz zagrożenie do jej dostępu. Dlatego wnioskujemy o jak najszybsze rozwiazanie problemu. - podsumowuje PIR.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI