Pierwszy elektryczny ciągnik Monarch w kalifornijskiej winnicy

$data.author.description Autor: farmer.pl 30 kwietnia 2021 09:06

Pierwszy elektryczny ciągnik Monarch w kalifornijskiej winnicy Wdrożenie pierwszego elektrycznego ciągnika Monarch w kalifornijskiej winnicy Wente, fot. Facebook/Monarch Tractor

Wprawdzie jest to jeszcze pierwsze z 15 wdrożeń pilotażowych w pełni elektrycznych ciągników Monarch, ale jak zapewnia amerykański producent to już ostatnia faza przed dostawami produkcyjnymi w czwartym kwartale 2021 r.

Pierwszy Monarch Tractor zaczął pracę w najdłużej funkcjonującej rodzinnej wytwórnia win w USA, czyli Wente Vineyards zlokalizowanej w kalifornijskim Livermore. Przekazanie maszyny miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia w trakcie Dnia Ziemi 2021.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić wcześniejsze wdrożenie pierwszego z kilku ciągników Monarch – powiedział Praveen Penmetsa, dyrektor generalny Monarch Tractor. – Nasz ciągnik przeszedł wyczerpujące testy w warunkach rzeczywistych i jest teraz gotowy do pracy i spełnienia obietnicy bardziej zrównoważonej i wydajnej pracy w rolnictwie – dodał.

Pierwszy na świecie w pełni funkcjonalny elektryczny ciągnik

Monarch Tractor to pierwszy na świecie w pełni elektryczny, opcjonalnie autonomiczny, inteligentny ciągnik. Kalifornijskim producentem już zainteresował się i zainwestował w niego potentat CNH Industrial (New Holland, Case IH, Steyr). Ma być to początek współpracy, która rozpowszechni elektryfikację rolnictwa na całym globie.

Wielokrotnie nagradzany Monarch Tractor łączy w sobie elektryfikację, automatyzację, uczenie maszynowe i analizę danych, aby ustanowić nowy standard w technologii i możliwościach ciągników.

Czytaj więcej: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI