×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pieniądze dla rolników którzy zrezygnują ze stosowania glifosatu

Autor: italiafruit.net 14 lutego 2023 14:28

Pieniądze dla rolników którzy zrezygnują ze stosowania glifosatu Bruksela zatwierdziła pomoc wprowadzoną przez Francję na redukcję glifosatu. / fot. shutterstock

Bruksela zatwierdziła pomoc wprowadzoną przez Francję na redukcję glifosatu. Wsparcie finansowe w wysokości do 215 mln euro ma trafić do rolników, którzy zrezygnują ze słynnego herbicydu.

Rezygnacja ze stosowania glifosatu 

Jak donosi Agri Food Today, program pomocy został już przedstawiony w grudniu 2020 roku i wprowadzony do przyszłorocznego budżetu, przyznając roczną ulgę podatkową w wysokości 2500 euro dla każdego gospodarstwa które zrezygnuje ze stosowania glifosatu. 

Szef UE powiedział w oświadczeniu, że system zaproponowany przez Paryż był „niezbędny, odpowiedni i proporcjonalny, aby zaradzić poważnemu kryzysowi gospodarczemu w państwie członkowskim”, podkreślając również, że jego zatwierdzenie było „zgodne z warunkami" uzgodnionymi w ramach tymczasowego kryzysu po wybuchu wojny na Ukrainie.

Plan pomocy opracowany przez Francję będzie mógł być przedłużony do 31 grudnia 2023 r. , biorąc pod uwagę fakt, że Bruksela przyznała herbicydowi przedłużenie o rok w stosunku do pierwotnego terminu przewidzianego na grudzień 2022 r.

Zobacz: Zezwolenia dla glifosatu przedłużone. "Podstawowe powody są dwa"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI