Panorama Pól Timac Agro

Spotkania organizowane od lat przez Timac Agro są okazją do zaprezentowania efektów stosowania proponowanych przez firmę rozwiązań w warunkach polowych. Na tegorocznym wydarzeniu w Śremie-Wójtostwo, które odbyło się 31.05.2022 r. na licznych poletkach można było porównywać warianty nawożenia z wykorzystaniem nawozów granulowanych, dolistnych płynnych i biostymulatorów. Dodatkowo swoje wykłady wygłosili prof. dr hab. Marek Korbas, dr hab. Łukasz Sobiech oraz dr inż. Jakub Danielewicz.

Zatrzymać fosfor, rozbudować korzenie

Eksperci firmy zwracali uwagę na prowadzone w rzepaku ozimym doświadczenia z nawozami z gamy Eurofertil, w tym Eurofertil Top 49 NPS i Eurofertil Top 51 NPK. Wspólną cechą nawozów z tej linii jest wykorzystanie technologii Top-Phos, czyli fosforu chronionego przed uwstecznianiem niezależnie od pH gleby.

- Ochrona przed stratami składników pokarmowych jest ważne nie tylko w kontekście efektywności stosowanego nawożenia, ale również wyzwań Zielonego Ładu - mówił Dariusz Mieszała z Timac Agro.

Wszystkie nawozy z gamy Eurofertil zawierają także dodatek biostymulatora Physio+, którego zadaniem jest przede wszystkim stymulacja rozwoju systemu korzeniowego.

Więcej wiadomości z Panoramy Pól Timac Agro w serwisie farmer.pl