Panorama Pól z Timac Agro - jaki wariant nawożenia wybrać?

Autor: farmer.pl 08 czerwca 2022 11:30

Panorama Pól z Timac Agro - jaki wariant nawożenia wybrać? Spotkania Timac Agro są okazją do zaprezentowania efektów stosowania proponowanych przez firmę rozwiązań w warunkach polowych/ fot. farmer

W tym roku Panorama Pól Timac Agro to cykl kilku wydarzeń w różnych lokalizacjach. Spotkanie w Śremie-Wójtostwo było okazją do obserwacji rozwiązań nawozowych oraz wysłuchania wykładów ekspertów.

Panorama Pól Timac Agro

Spotkania organizowane od lat przez Timac Agro są okazją do zaprezentowania efektów stosowania proponowanych przez firmę rozwiązań w warunkach polowych. Na tegorocznym wydarzeniu w Śremie-Wójtostwo, które odbyło się 31.05.2022 r. na licznych poletkach można było porównywać warianty nawożenia z wykorzystaniem nawozów granulowanych, dolistnych płynnych i biostymulatorów. Dodatkowo swoje wykłady wygłosili prof. dr hab. Marek Korbas, dr hab. Łukasz Sobiech oraz dr inż. Jakub Danielewicz.

Zatrzymać fosfor, rozbudować korzenie

Eksperci firmy zwracali uwagę na prowadzone w rzepaku ozimym doświadczenia z nawozami z gamy Eurofertil, w tym Eurofertil Top 49 NPS i Eurofertil Top 51 NPK. Wspólną cechą nawozów z tej linii jest wykorzystanie technologii Top-Phos, czyli fosforu chronionego przed uwstecznianiem niezależnie od pH gleby.

- Ochrona przed stratami składników pokarmowych jest ważne nie tylko w kontekście efektywności stosowanego nawożenia, ale również wyzwań Zielonego Ładu - mówił Dariusz Mieszała z Timac Agro.

Wszystkie nawozy z gamy Eurofertil zawierają także dodatek biostymulatora Physio+, którego zadaniem jest przede wszystkim stymulacja rozwoju systemu korzeniowego.

Więcej wiadomości z Panoramy Pól Timac Agro w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI