Opryskiwacz na prąd?

Autor: farmer.pl 18 marca 2021 15:58

Opryskiwacz na prąd? Elektryczny opryskiwacz E-Sprayer zasilany generatorem fot. New Holland

Niezwykłą koncepcję przeniesienia napędu z ciągnika na maszynę rolniczą pokazał włoski producent narzędzi Nobili we współpracy z New Holland. Do tej pory przyzwyczailiśmy się, że narzędzia współpracujące z ciągnikiem zasilane są z jego wałka WOM lub za pomocą napędu hydraulicznego. Jednak okazuje się, że maszyny można także napędzać elektrycznie - informuje farmer.pl.

Opryskiwacz E-Sprayer i mulczer E-Mulcher to pierwsze w pełni elektryczne maszyny, wykorzystujące jako jedyne źródło energii generator prądu stałego zawieszony na ciągniku.

Opryskiwacz E-Sprayer jest wyposażony w dwa silniki elektryczne, jeden do pompy i jeden do grupy wentylatorów, a także posiada automatyczny system dozowania, który komunikuje się z ciągnikiem poprzez Isobus. Prędkość obrotową wentylatora można regulować w sześciu różnych zakresach, w zależności od potrzeb. Ponadto odwrócenie kierunku ruchu łopatek umożliwia oczyszczenie kratki wlotowej z liści.

Z kolei E-Mulcher wyposażony jest w silnik elektryczny do rotora oraz dwa silniki liniowe, działające jak siłowniki hydrauliczne, za pomocą których porusza się głowica bijaka. Dzięki elektrycznemu sterowaniu utrzymuje stałą prędkość podczas pracy, co zapewnia najlepszą jakość cięcia oraz niski poziom hałasu w czasie pracy.

Więcej w serwisie farmer.pl

Opryskiwacze - sprawdź oferty na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI