Oliver - pielnik do upraw szerokorzędowychfarmer.pl - 07 maja 2019 09:41


Firma Agro-Masz nieustannie się rozwija. Na ostatnich targach Agrotech zaprezentowała pielnik do upraw szerokorzędowych o wdzięcznej nazwie Oliver. Maszyna powstała we współpracy z włoskimi dilerami firmy - czytamy w serwisie farmer.

Maszyna jest oferowana głównie na rynku włoskim, ale producent postanowił pokazać ją także w Polsce, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród rolników. Maszyna została więc wprowadzona także do oferty na rynku polskim. W chwili obecnej Oliver występuje jedynie w wersji pięciorzędowej i służyć może do usuwanie chwastów w uprawach kukurydzy wysiewanej w międzyrzędziach o szerokości 70 lub 75 cm lub tez innych roślin uprawianych w takim rozstawie rzędów.

Maszyna ma szerokość roboczą wynoszącą maksymalnie 3,75 m. Rama jest składana hydraulicznie do szerokości 3 m. Do pracy wystarczy ciągnik o mocy 100 km i u udźwigu umożliwiającym podniesienie do góry pielnika, który waży 1750 kg.

Zadaniem pielnika jest oczywiście usuwanie chwastów, ale również usuwanie zaskorupienia jakie może występować na cięższych glebach, podczas pracy następuje także przewietrzanie gleby.

Czytaj więcej: farmer.pl.