Kubota Corporation zamierza włączyć dział kosiarek włoskiego producenta Officine BIEFFEBI (BFB) i jego spółkę zależną Gianni Ferrari (GF) do nowej spółki zależnej. Będzie ona w całości własnością Kubota Holdings Europe B.V., europejskiego przedsiębiorstwa w ramach grupy Kubota zajmującego się działalnością w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych.

Nabycie działu kosiarek Officine BIEFFEBI oraz Gianni Ferrari s.r.l.

Utworzenie tej nowej spółki zależnej o nazwie Kubota Gianni Ferrari S.R.L., rozszerzy ofertę Kubota w zakresie produktów Groundcare, skierowanych do profesjonalistów w takich sektorach jak pielęgnacja parków, stadionów i kształtowanie krajobrazu dla klientów indywidualnych. Poprzez włączenie tych nowych zasobów do swoich procesów sprzedaży, produkcji i rozwoju, Kubota Holdings Europe przyspieszy ekspansję tej linii biznesowej w Europie.

Kubota wybrała BFB i GF jako partnerów do wzmocnienia i uzupełnienia działalności koncernu w zakresie sprzętu do koszenia trawników w Europie. Obie przejęte firmy oraz Kubota mają swoje własne przewagi konkurencyjne i zakresy produktów na poszczególnych rynkach. Dzięki temu ich oferty mogą się uzupełniać, co sprawia, że to partnerstwo handlowe jest optymalnym wyborem, aby w przyszłości rozwijać tę linię biznesową.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od spełnienia finalnych warunków, w tym uzyskania zezwolenia Golden Power (Golden Power to specjalne uprawnienie rządu włoskiego do ograniczenia lub wstrzymania bezpośrednich inwestycji zagranicznych - "FDI" - oraz transakcji korporacyjnych dotyczących włoskich aktywów strategicznych).