Odkurzacz do zwalczania szkodników w uprawach - czy warto?

$data.author.description Autor: farmer.pl 28 lipca 2021 16:40

Odkurzacz do zwalczania szkodników w uprawach - czy warto? Urządzenie Bug-Vac może pracować także w uprawach rzędowych/ fot.: coastaltractor

Firmy na całym świecie poszukują nowych rozwiązań w zakresie mechanicznego zwalczania szkodników. Ciekawą propozycję przedstawiła firma Traktor Coastal.

Ta amerykańska firma opracowała urządzenie Bug-Vac. Dzięki jego użyciu można kontrolować szkodniki zarówno w uprawach rzędowych jaki łanowych.

Zasada działania urządzenia opiera się na pracy wentylatorów, które z dużą siłą zasysają powietrze wraz ze szkodnikami z roślin. Następnie powietrze jest wyrzucane do góry przez system kratek, które mechanicznie uszkadzają szkodniki. Wentylatory są napędzane hydraulicznie, korzystają przy tym z własnej hydrauliki montowanej na tylnym TUZ-ie ciągnika i napędzanej od WOM ciągnika.

Zespół wentylatorów jest montowany na ładowaczu czołowym ciągnika tak, by można było łatwo ustawiać wysokość pracy maszyny. Całość można zamontować na składanej hydraulicznie ramie o szerokości 5 metrów.

Jak podkreśla producent, urządzenia w uprawie truskawek udało się osiągnąć 98 proc. skuteczności zwalczania szkodników.

 

Więcej na temat tej technologii przeczytasz na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI