×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ochrona warzyw. Jakie rozwiązania zastosować?

Autor: Sylwia Sałyga 29 stycznia 2023 12:04

Ochrona warzyw. Jakie rozwiązania zastosować? Ochrona warzyw. Jakie środki ochrony zastosować?/ fot.shutterstock.com

Tylko warzywa dobrej jakości, wolne od chorób i szkodników mogą uzyskać dobre ceny. Produkty i nowości do ochrony skierowane do upraw warzywnych oferuje firma Syngenta.

- Sprawdzonym środkiem do prawie wszystkich rodzajów upraw warzywnych będzie Scorpion. Jest to dwuskładnikowy środek - połączenie azoksystrobiny i  difenokonazolu. Ma szeroką rejestrację na kilkanaście chorób. Uzupełnić go można innymi środkami jak Revus, Topas czy Amistar, w zależności od rodzaju upraw - tu portfolio jest bardzo szerokie - mówi Krzysztof Krupa z firmy Syngenta.

 

 

Nowości do upraw warzywniczych od Syngenty

- Nowości skierowane do uprawy warzyw to przede wszystkim dwa insektycydy. Affirm zarejestrowany do zwalczania gąsienic motyli na czele z  tantnisiem krzyżowiaczekiem w warzywach kapustnych. Dodatkowo mamy Voliam oparty o substancję chlorantraniliprol - wymienia Krzysztof Krupa.

Kolejną nowością jest dwuskładnikowy Orondis Evo Pack. Substancja czynna nowej generacji – oksatiapiprolina w produkcie Orondis Plus, wraz z produktem opartym o Technologię Amistar, będzie rozwiązaniem fungicydowym w uprawie cebuli i sałaty.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI