×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ochrona sadów 2023. Jak przygotować się do nowego sezonu?

Autor: www.sadyogrody.pl 08 lutego 2023 15:54

Ochrona sadów 2023. Jak przygotować się do nowego sezonu? Ochrona sadów 2023. Jak przygotować się do nowego sezonu?/ fot.shutterstock.com

Zbliża się nowy sezon wegetacyjny. Tegoroczna ochrona sadów i plantacji jagodowych może okazać się sporym wyzwaniem. Na jakie środki ochrony roślin mogą postawić sadownicy?

Nowy sezon wegetacyjny w sadownictwie coraz bliżej. Wielu zastanawia się kiedy i od jakich środków trzeba będzie rozpocząć zabiegi. Jakie środki ochrony roślin mają do dyspozycji sadownicy? Kilka propozycji prezentuje Krzysztof Krupa z firmy Syngenta.

- Syngenta ma dla ochrony upraw sadowniczych niezmieniony trzon środków ochrony roślin, na który składa się Geoxe i Switch do chorób przechowalniczych, Affirm na zwójki i owocówkę jabłkóweczkę i wciąż skuteczny Score i Chorus oraz Topas na mączniaka - wymienia Krzysztof Krupa z firmy Syngenta.

Nowości w środkach ochrony roślin od Syngenty

Z nowości przeznaczanych do upraw sadowniczych Syngenta oferuje dwa produkty. Pierwszym jest Voliam - insektycyd oparty o chlorantraniliprol polecany przeciwko owocówce jabłkóweczce. Drugi to Afinto-  flonikamid przeznaczony do zwalczania mszyc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI