O innowacjach w ochronie i nawożeniu sadów na konferencji "Sady i ogrody"www.sadyogrody.pl/www.farmer.pl - 03 listopada 2017 11:57


20 listopada br. podczas Konferencji "Sady i ogrody" na stadionie PGE Narodowy poruszymy zagadnienia dotyczące efektywnego stosowania środków ochrony roślin i nawożenia upraw rolniczych. Specjalista firmy Agrii Polska udzieli odpowiedzi na pytanie czy warto dodawać kondycjonery wody do zabiegów chemicznych?

Ochrona roślin jest nieodzownie powiązana z czynnikami na które nie mamy wpływu, jak ilości opadów, temperatury czy potencjał chorobowy. Pewnym rozwiązaniem istniejących problemów, podnoszącym skuteczność stosowanych środków ochrony jest modyfikacja parametrów cieczy opryskowej, tak aby zabiegi były jeszcze doskonalsze technicznie i fizycznie.

Czy warto dodawać kondycjonery wody do zabiegów chemicznych? Na to pytanie odpowie Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z firmy Agrii Polska.

Konferencji "Sady i ogrody" będzie towarzyszyć V edycja konferencji "Narodowe wyzwania w rolnictwie" na stadionie PGE Narodowym. Podczas tego wydarzenia poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące nawożenia.

Roczne zużycie fosforu na potrzeby rolnictwa wynosi w Polsce 300 tys. t. W idealnych warunkach pobranie przez rośliny wynosiłoby 75 proc., jednak to tylko teoria. W praktyce rośliny pobierają znacznie mniej, ze względu na czynniki limitujące. Czy można temu w jakiś sposób zaradzić opowie Tomasz Haase, dyrektor ds. rozwoju w Agrii Polska.

Zapraszamy do rejestracji i udziału w obu konferencjach, które jak co roku pozwolą pogłębić wiedzę na temat najciekawszych rozwiązań dla rolnictwa i sadownictwa.

 ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!