Nowy środek biologiczny przeciwko kiełkowaniu bulw ziemniaka

Autor: KZ/ www.sadyogrody.pl 16 kwietnia 2021 11:36

Nowy środek biologiczny przeciwko kiełkowaniu bulw ziemniaka Zarejestrowano nowy środek biologiczny do zapobiegania kiełkowania ziemniaków podczas przechowywania/ fot. pixabay

UPL Polska wprowadza na rynek nowy środek biologiczny Agros, który może być stosowany do zapobiegania kiełkowania ziemniaków podczas przechowywania.

MRiRW wydało w dniu 02 kwietnia br. zezwolenie na wprowadzenie do obrotu środka ochrony roślin - Argos. 

Argos to regulator wzrostu i rozwoju roślin zawierający w swym składzie naturalny olejek pomarańczowy. Dostępny jest w formie gotowego do użycia koncentratu do zamgławiania na zimno (KN) lub na gorąco (HN).

Zaletą produktu jest brak okresu karencji,  ziemniaki mogą być dostarczane zaraz po aplikacji środka. Chroni plon nawet do kilku tygodni. 

Stosuje się go na ziemniaki przeznaczone do konsumpcji, na paszę i do przetwarzania przemysłowego. Pierwszy zabieg należy wykonać w momencie zaobserwowania pierwszych kiełków na przechowywanych bulwach, a następne zabiegi powtórzyć w co najmniej 3-tygodniowych odstępach. Środek można zastosować do 9 razy w  sezonie podczas przechowywania danej partii bulw, zachowując odstęp pomiędzy zabiegami co najmniej 21 dni. Maksymalna i zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 100 ml/1000 kg bulw ziemniaka.

Po wycofaniu substancji aktywnej chloroprofam, środek biologiczny staje się  dostępną alternatywą dla producentów ziemniaków w zapobieganiu kiełkowania bulw w czasie przechowywania.

 

Ziemniaki - sprawdź oferty kupna/sprzedaży na gieldrolna.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI