Nowy preparat chwastobójczy w ofercie Ciech Sarzyna

Autor: www.sadyogrody.pl 10 marca 2021 13:35

Nowy preparat chwastobójczy w ofercie Ciech Sarzyna Herbicyd Krum może być stosowany w uprawach ziemniaka/fot. pixabay

Ciech Sarzyna wprowadza nowy herbicyd – Krum 800 (prosulfokarb). Produkt przeznaczony jest do jesiennej ochrony wszystkich zbóż ozimych oraz wiosennej aplikacji w wielu innych gatunkach roślin, m.in. ziemniaka, cebuli z rozsady i dymki, czosnku czy marchwi.

Krum 800 to herbicyd o szerokiej rejestracji do stosowania doglebowo i nalistnie, przeznaczony do aplikacji w terminie przed i wczesnopowschodowym roślin uprawnych. Najskuteczniejsze efekty zwalczania osiągane są podczas jego użycia we wczesnych fazach rozwojowych chwastów (kiełkowanie i wschody) oraz warunkach wysokiej wilgotności gleby. Zalecana dawka do jednorazowego zastosowania w zbożach ozimych to 3 l/ha.

W etykiecie rejestracyjnej preparatu znajdują się chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, a także średniowrażliwe: fiołek polny, mak polny, rdestówka powojowata, rumianek pospolity czy wiechlina roczna.

- Krum to nowoczesny i zaawansowany produkt w ofercie Ciech Sarzyna, który dopełnia gamę preparatów chwastobójczych w naszym portfolio. Preparat skutecznie zwalcza między innymi popularną miotłę zbożową – poważne utrapienie rolników, powodujące utratę plonu. Innowacyjna formuła tego herbicydu efektywnie eliminuje zachwaszczenie zbóż oraz zapobiega powstawaniu zjawiska odporności - mówi Jacek Skwira, Portfolio Menadżer Ciech Sarzyna.

- Herbicyd może być stosowany jako podstawa do stworzenia pełnej technologii ochrony herbicydowej. Co istotne, środek rozkłada się w glebie nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. Preparat jest także odporny na warunki atmosferyczne, a występujące opady deszczu nie obniżają skuteczności jego działania - informuje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI