Nowy nawóz w portfolio firmy przeznaczony jest do upraw rolniczych i specjalistycznych w celu poprawy właściwości fizykochemicznych gleby oraz zwiększenia plonowania upraw.

- Produkt zawiera 30 proc. wysokoreaktywnego tlenku wapnia. Jego głównym zadaniem jest dostarczanie kwasów humusowych do gleby, a użyty w nawozie wapń jest ich nośnikiem. Calhumus zawiera również minimum 8 proc. substancji organicznej bogatej w kwasy humusowe. Jego regularne stosowanie poprawia żyzność gleby poprzez wzrost próchnicy glebowej, wpływając tym samym pozytywnie na procesy glebotwórcze – podaje firma.

W Polsce nadal jest bardzo wysoki procent gruntów rolnych, które mają kwaśny odczyn. Okres pożniwny jest najlepszym momentem na wapnowanie. W okresie jesiennym i wiosennym - zaleca się wówczas wymieszanie nawozu z glebą. Calhumus można stosować także w okresie wegetacji roślin, bezpośrednio przed największym zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe.

- Nasz produkt reguluje odczyn pH gleby i zwiększa dzięki temu przyswajalność składników pokarmowych. Calhumus to odpowiedź na bieżące wyzwania, z którymi w codziennej pracy mierzą się rolnicy – mówi Sebastian Kostrubała, dyrektor handlowy Grupy Azoty Chorzów.

Więcej w serwisie farmer.pl.