×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy fungicyd dla owoców ziarnkowych i pestkowych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 11 maja 2021 13:52

Nowy fungicyd dla owoców ziarnkowych i pestkowych Scholar to nowy fungicyd, produkowany przez Syngenta i dystrybuowany przez AgroFresh/ fot. materiały prasowe

Firma AgroFresh Polska rozszerza swoją ofertę o dystrybucję preparatu Scholar®. Ten fungicyd, produkowany przez Syngenta i dystrybuowany przez AgroFresh, chroni jabłka, gruszki, wiśnie, śliwki, brzoskwinie oraz cytrusy.

Nowy fungicyd został zatwierdzony do stosowania w Polsce na owocach ziarnkowych, pestkowych oraz cytrusach.

Większość problemów związanych z chorobami przechowalniczymi pochodzenia grzybowego, jest spowodowana infekcjami, których efekty są widoczne w późnym etapie przechowywania owoców.

- Scholar® jest funigcydem o szerokim spektrum działania, opartym o fludioxonil (230 g/l). Zapewnia zwalczanie patogenów, które to mogłyby się rozwinąć w przypadku braku ochrony, powodując gnicie owoców podczas przechowywania, czy transportu -  mówi David Ferrer, dyrektor działu fungicydów w AgroFresh.

Nowy fungicyd działa zarówno zapobiegawczo jak i interwencyjnie, zwalczając główne patogeny zagrażające owocom ziarnkowym i pestkowym jak Rhizopus czy Penicillium spp. ‘- Scholar® cechuje unikalny mechanizm działania i wyjątkowa skuteczność. Jest to preparat kluczowy, w strategii zarządzania odpornością, wobec biotycznych chorób przechowalniczych – mówi Przemysław Badowski, dyrektor handlowy AgroFresh w Polsce i Europie Wschodniej.

 

Środki do produkcji ogrodniczej - zajrzyj na www.gieldarolna.pl!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI