New Holland T4.120F

Jako egzemplarz pokazowy zaprezentowany został największy model z rodziny oznaczony symbolem F który na zachodzie Europy przoduje w sprzedaży w przeciwieństwie do polskiego rynku gdzie sprzedaż w porównaniu do modeli V i N jest marginalna. W naszym kraju ze względu na gabaryty wybierane są mniejsze warianty (V i N).

Główne zmiany to przede wszystkim nowa jednostka napędowa spełniająca normę STAGE V która będzie wymagana od połowy bieżącego roku. Silnik o pojemności 3,6l w swojej najmocniejszej odmianie dysponuje mocą blisko 120KM i momentem obrotowym przekraczającym 500NM.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Jak podają informacje prasowe NEW HOLLAND silnik o najnowszej normie emisji spalin STAGE V emituje 225 razy mniej zanieczyszczeń niż maszyna z silnikiem z normą STAGE I sprzedawaną jeszcze 20 lat temu. Dzięki temu kilka wsi może emitować mniej szkodliwych substancji niż jedno gospodarstwo wyposażone w sprzęt z przed 20 lat.

Kabina ciągnika New Holland T4.120F

W przypadku kabiny możemy mówić o nowoczesnym i przestronnym stanowisku operatora z cyfrowym zestawem wskaźników i zupełnie płaską podłogą rodem z większych ciągników rolniczych. Kabina Blue Cab 4 oferuje dodatkową filtrację. Poza standardowymi filtrami przeciwpyłkowymi zawiera filtry węglowe które dbają o zdrowie operatora podczas zabiegów środkami ochrony roślin. Dodatkową ochronę filtrami węglowymi można wyłączyć podczas standardowych prac polowych, co pozwala wydłużyć ich żywotność i w dłuższej perspektywie czasu zaoszczędzić pieniądze. Filtry te zapewniają ochronę przed 20 rodzajami pestycydów oraz są homologowane według normy EN 15695-2.

Nowa opcjonalna pompa oleju (CCLS) o wydajności do 100l/min pozwala na korzystanie z szerszej gamy osprzętu hydraulicznego bez konieczności dokładania zewnętrznej pompy oleju.

Poza 4 parami wyjść hydraulicznych z tyłu jak w prezentowanym egzemplarzu można doposażyć ciągnik w dodatkowe wyjścia z przodu. Do niewątpliwych zalet można zaliczyć wydajne oświetlenie ledowe, które (prawdopodobnie w opcji) będzie można rozbudować do pokaźnych rozmiarów.

Design maszyny

Design maszyny to połączenie charakterystycznych elementów dla marki z nowoczesnym wzornictwem na miarę obecnych czasów. Nowa seria T4 V/N/F może wyznaczać nowy kierunek stylistyczny firmy NEW HOLLAND który zostanie kontynuowany w kolejnych seriach maszyn.

Poza aspektem wizualnym, nowe wzornictwo przodu skrywa otwieraną klapkę wraz z logo ułatwiającą podstawową obsługę bez konieczności podnoszenia całej maski oraz pomysłowe obciążniki które dzięki swojej formie zachowują pełną funkcjonalność przy stosunkowo małych gabarytach.

 Podstawowe dane techniczne na podstawie danych producenta:

 -warianty mocy:75KM, 86KM, 99KM, 110KM, 120KM

-rozstaw osi 2180mm - 2440mm

-rozstaw kół 835mm - 1519mm

-szerokość minimalna 1064mm - 1380mm

-masa własna netto 2980kg - 3275kg

 Dostępne będą 3 modele przekładni:

 - 32x16 Dual Command

- 44x16 Dual Command (optional creeper)

- 16x16 Powershuttle

Opony typu Pneu-Trac firmy TRELLEBORG 

Na szczególna uwagę zasługują też opony typu Pneu-Trac firmy TRELLEBORG o właściwościach poprawiających stabilność pracy i zmniejszających nacisk na podłoże, które do tej pory prezentowane były głównie w dużych maszynach rolniczych. Rozmiar opon to 480/65R28 na tylnej osi i 280/70R18 na osi przedniej. Na prezentacji zostały przyjęte z dużą ciekawością i zainteresowaniem potencjalnych klientów.

Prezentowany egzemplarz pochodził z partii ciągników testowych. W momencie publikacji artykułu nie jest jeszcze znana dokładna specyfikacja i ceny. Planowane rozpoczęcie sprzedaży przewidziane jest na lipiec 2022.