×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy cennik od Agrochem Puławy. Ceny nawozów mocno obniżone!

Autor: SadyOgrody.pl 17 marca 2023 20:00

Nowy cennik od Agrochem Puławy. Ceny nawozów mocno obniżone! Grupa Azoty zapowiedziała obniżkę cen nawozów azotowych i wieloskładnikowych. / fot. sadyogrody.pl

Grupa Azoty zapowiedziała obniżkę cen nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Które pozycje są tańsze i o ile? Sprawdziliśmy!

"Od piątku, 17 marca, Grupa Azoty znacząco obniża ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych w swojej autoryzowanej sieci dystrybucyjnej, dostosowując ceny swoich produktów do bieżącej sytuacji rynkowej" - poinformowała Grupa Azoty w piątek.

Ceny nawozów azotowych - marzec 2023 

Sprawdziliśmy jak kształtują się ceny nawozów azotowych u autoryzowanego dystrybutora - Agrochem Puławy. 

Biorąc pod uwagę ostatni cennik z dnia 14 marca 2023 zostały obniżone ceny praktycznie wszystkich nawozów. Pulan (Saletra amonowa 34,4% N) kosztował 2860-2920 zł, zaś teraz możemy go kupić za 2250-2310 zł. PULAN MACRO 32N potaniał o 610. Za PULSAR (siarczan amonu) zapłacimy 250 zł mniej. Cena Saletrzaka 27 Standard Plus spadła o 670 zł. Największy spadek ceny zanotowaliśmy w przypadku nawozu Saletrosan 30 – obecnie kosztuje 690 zł mniej. Wiele pozycji potaniała o ponad 600 zł.

Nie zmieniła się cena mocznika PULREA + INu - 2930-2990 zł. 

Aktualny cennik nawozów azotowych Agrochem Puławy.

Ceny nawozów wieloskładnikowych - marzec 2023

Pierwszy raz od wielu miesięcy zmieniły się ceny nawozów wieloskładnikowych. Ostatnia aktualizacja miała miejsce w grudniu 2022. 

Obecnie - jak zapowiedziała Grupa Azoty - spadki możemy zaobserwować również w przypadku tych nawozów jednak nie dotyczą one każdego produktu. Średnio ceny zostały obniżone o ponad 500 zł. Przykładowo POLIFOSKA 5 kosztuje teraz 3500-3550 zł/t czyli o 540 zł mniej. Nawóz POLIFOSKA 6 potaniał o 590 zł. 

wielo.png

Niższe ceny nawozów - z czego wynikają?

Grupa Azoty zaznaczyła, że to już kolejna obniżka w tym roku - po zeszłomiesięcznej - i trzecia na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

"W październiku ubiegłego roku obniżyliśmy ceny nawozów o ok. 1000 zł/t, z kolei od lutego br. cenniki zostały obniżone o ok. 20-30 proc." - powiedział cytowany w informacji wiceprezes Grupy Azoty, prezes spółki Grupa Azoty Puławy Marcin Kowalczyk.

Grupa Azoty wyjaśniła, że decyzja o kolejnej w tym roku znaczącej obniżce cen nawozów to m.in. "odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe i dostosowanie cen produktów do bieżącej sytuacji na rynku surowcowym".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI