Nowości od marki New Holland na targach Agrotech (zdjęcia)www.sadyogrody.pl - 19 marca 2019 13:52


Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach marka New Holland prezentowała nowości wśród ciągników – ciągnik T5 Auto Command™, a także ciągnik serii T6 Dynamic CommandTM. Po raz pierwszy zaprezentowano również prototyp innowacyjnego ciągnika zasilanego metanem.

W 2018 roku marka New Holland po raz dziesiąty z rzędu zdobyła tytuł lidera sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku.

- Do 10 marca br. jesteśmy również niekwestionowanym liderem wśród producentów maszyn rolniczych oferujących ciągniki na naszym rynku. Nasi klienci końcowi zarejestrowali 157 ciągników – powiedział Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland, podczas konferencji zorganizowanej 15 marca w ramach Agrotech.

Na sukces sprzedażowy marki New Holland na polskim rynku składa się wiele czynników. - Nasza marka stawia na długofalową strategię, przede wszystkim na niezawodność dostarczania zarówno produktów, jak i usług do naszych finalnych klientów. Chcemy żeby nasze maszyny i nasza obsługa, zawsze dawała jak największą satysfakcję naszym klientom – zaznaczył Łukasz Chęciński.

- Podchodzimy do każdego aspektu naszej pracy z dużym zaangażowaniem. Proponujemy naszym klientom dostęp do najnowocześniejszych technologii w przystępnej cenie. Staramy się aby produkty przez nas udostępniane na polskim rynku, odwzorowywały trendy, które panują obecnie na rynkach globalnych. Zrównoważony rozwój, czyli kompleksowe podejście do szeroko pojętego rolnictwa, to nie tylko maszyna -kombajn, ciągnik, tylko również szereg innych aspektów, które mają wpływ na funkcjonowanie polskich gospodarstw – dodał.

Odwiedzając stoisko marki New Holland można było zapoznać się z nowościami produktowymi, wśród których znalazła się m.in. nowa seria ładowarek teleskopowych o wysięgu od 6 do 9 metrów, dwa modele z limitowanej serii ciągników Fiat Centenario, której stylistyka zawiera elementy tradycji Fiata w branży ciągników. Wyrazisty kolor terakota, który przez dekady wyróżniał ciągniki Fiata nawiązuje do jubileuszu 100-lecia premiery pierwszego ciągnika marki FIAT.

Podczas targów prezentowano również wyróżniony tytułem „Maszyny Roku” na targach SIMA 2019, ciągnik T5 Auto Command™, oraz model T6.180 Dynamic CommandTM, nowy, wszechstronny model z 6-cylindrowym silnikiem. Po raz pierwszy zaprezentowano również prototyp innowacyjnego ciągnika zasilanego metanem. T6 Methane Power zbudowany został na bazie poprzednich prototypów.

Zasilany metanem koncepcyjny ciągnik tworzy istotne połączenie w cyklu, który zapewnia wytwarzanie CO2 neutralnego pod względem emisji tam, gdzie gospodarstwa działające na zasadzie Gospodarstwa Niezależnego Energetycznie™ produkują własną energię potrzebną do ogrzewania budynków i zasilania maszyn. Biometan jako alternatywne paliwo jest wyjątkowo dobrze dostosowany do gospodarstw, które posiadają surowce i przestrzeń na komorę fermentacyjną umożliwiającą produkcję gazu.

W trakcie targów nie zabrakło również ciągników dedykowanych uprawom sadowniczym >>> o tym już wkrótce przeczytasz na łamach naszego portalu!

Więcej na temat nowości produktowych marki New Holland na farmer.pl.