×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowość New Hollanda do wąskich winnic

Autor: farmer.pl 01 grudnia 2021 15:39

Nowość New Hollanda do wąskich winnic New Holland zaprezentował innowacyjny Straddle Tractor Concept/ fot. materiały prasowe

Czy takie ciągniki będą jeździły w winnicach np. Szampanii? New Holland zaprezentował podczas targów Sitevi 2021 New Holland innowacyjny Straddle Tractor Concept, zaprojektowany specjalnie w celu spełnienia wysokich wymagań związanych z uprawą winorośli w wąskich winnicach.

Jak podaje New Holland, Straddle Tractor Concept (koncepcyjny ciągnik bramowy) został zaprojektowany specjalnie w celu spełnienia wysokich wymagań związanych z uprawą winorośli w wąskich winnicach, typowych dla regionów uprawy win klasy premium: Szampanii, Médoc i Burgundii.

Tamtejsze przedsiębiorstwa produkują duże ilości wysokiej jakości wina, z winogron uprawianych w rzędach o szerokości poniżej pół metra, często na stromych zboczach i w winnicach ulokowanych na niewielkim obszarze. W takich warunkach winogrona zbierane są ręcznie, a większość prac związanych z utrzymaniem winnic wykonywana jest za pośrednictwem ciągnika pracującego ponad rzędami.

New Holland Straddle Tractor Concept 

Opracowany przez New Hollanda traktor bramowy ma sprostać wyzwaniom związanym z pracą w tak wąskich rzędach i trudnych warunkach.

Sam wygląd maszyny - cóż - na pewno zupełnie nietuzinkowy. Nic w tym dziwnego, bo w przy pracach nad konceptem New Holland współpracował z biurem projektowym Pinifarina. Kształty - przede wszystkim kabiny - są zorientowane na wysoki komfort i poziom bezpieczeństwa. Maszyna jest przygotowana do zastosowania elektrycznego napędu.

Więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI