Nowe zasady szybszego zatwierdzania preparatów biologicznych

$data.author.description Autor: farmer.pl 02 września 2022 10:04

Nowe zasady szybszego zatwierdzania preparatów biologicznych Proces zatwierdzania biologicznych środków ochrony roślin będzie przebiegał sprawniej?/ fot. shutterstock

Jak informuje Komisja Europejska, państwa członkowskie przyjęły cztery akty prawne, które uproszczą proces zatwierdzania biologicznych środków ochrony roślin zawierających mikroorganizmy.

Strategia od pola do stołu i Zielony Ład mają na celu zmniejszenie zależności od chemicznych środków ochrony roślin i ich stosowania. Mikroorganizmy stosowane jako środki biologiczne w ochronie roślin, dostarczają rolnikom alternatywnych narzędzi do zastępowania chemicznych środków ochrony roślin. Mogą być również stosowane w rolnictwie ekologicznym.

Jak podaje Komisja Europejska: -Akty będą teraz analizowane przez Parlament Europejski i Radę. Jeśli nie wniosą sprzeciwu, zostaną przyjęte i zaczną obowiązywać w IV kwartale 2022 r ., czyli mniej więcej w listopadzie br.

Mikroorganizmy - substancje czynne w środkach ochrony roślin

Mikroorganizmy to bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki . Niektóre z nich to pasożyty lub patogeny owadów lub innych organizmów, które są szkodnikami lub wywołują choroby u roślin. Ze względu na swoje właściwości biologiczne mikroorganizmy te są od dziesięcioleci stosowane na całym świecie (w tym w UE) do biologicznego zwalczania szkodników i chorób roślin.

Więcej na temat szybszego zatwierdzania preparatów biologicznych przeczytasz na farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI