Nowe środki ochrony roślin i opakowania od Helm

$data.author.description Autor: Farmer 27 lutego 2018 12:11

Nowe środki ochrony roślin i opakowania od Helm fot. shutterstock.com

W sezonie wiosennym środki ochrony proponowane przez Helm można znaleźć w nowej szacie graficznej. Zmiana ma charakter globalny i wynika z większego zaangażowania firmy w sprzedaż i marketing na rynkach lokalnych - czytamy na portalu Farmer.

Jak podaje spółka, dobór opakowań i etykiet ma podkreślić oryginalność produktów, a kodyfikacja barwna ułatwić rozpoznawanie właściwej grupy produktów.

Na rynku pojawią się też nowości, m.in. herbicydy przeznaczone do ochrony upraw kukurydzy i ziemniaka. Są to: Rimuron 25 WG (substancja czynna rimsulfuron) oraz Simba 100 SC (substancja czynna mezotrion) - produkty zwalczające powschodowo chwasty w kukurydzy. Dodatkowo Rimuron 25 WG posiada rejestrację w ochronie ziemniaka. Maksymalna zalecana jednorazowa dawka środka w uprawie kukurydzy lub ziemniaka to 50 g/ha. W wypadku Simby 100 SC zalecana dawka przy jednorazowym zabiegu wynosi 0,75-1,5 l/ha.

Helmtop 500 SC fungicyd oparty o tiofanat metylowy. Przeznaczony do ochrony upraw rzepaku, pszenicy, jak również jabłoni. Maksymalna/ zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania dla upraw rolniczych wynosi 1,4 l/ha.

Więcej na farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI