×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe produkty od Innvigo na 2021 r.

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 31 grudnia 2020 11:29

Nowe produkty od Innvigo na 2021 r. Innvigo poszerza ofertę produktów do ochrony kukurydzy/ fot. za farmer (MT)

Firma Innvigo, polski producent środków ochrony roślin, wkracza w 2021 rok z nowymi produktami oraz zapowiada kolejne rejestracje w nadchodzącym sezonie.

Nowością w segmencie środków do ochrony kukurydzy jest Mezonir 340 WG – trójskładnikowy herbicyd powschodowy, przeznaczony do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Substancjami aktywnymi preparatu są mezotrion, nikosulfuron i rimsulfuron. 

Powiększa się także liczba preparatów przeznaczonych do stosowania w ochronie zbóż. Pierwsza z nowości to herbicyd Galaxo 150 WG – kompleksowy, trójskładnikowy produkt, który zawiera florasulam, jodosulfuron metylosodowy i tribenuron metylowy. 

Kolejną nowością jest dwuskładnikowy fungicyd AsPik 250 EC, zawierający protiokonazol i tebukonazol. Preparat przeznaczony jest do zwalczania chorób zbóż ozimych i jarych.

Portfolio firmy wzbogaciło się również o Flutrix 050 FS, czyli dwuskładnikową zaprawę do materiału siewnego zbóż. Zawiera ona fludioksonil i tritikonazol.

Po rocznej przerwie do oferty Innvigo powraca regulator Kobra/Korekt 510 SL, zawierający etefon. Preparat zapobiega wyleganiu zbóż oraz powstawaniu strat wynikających ze słabego wykształcenia ziarna i jego porastania. Środek zarejestrowany jest także w sadownictwie – do poprawy wybarwienia jabłek.

Innvigo informuje, że obecnie trwają prace rejestracyjne nad preparatami, które będą sukcesywnie dołączały do portfolio firmy w 2021 roku. Wśród nich znajdą się kolejne herbicydy do stosowania w kukurydzy oraz fungicydy do ochrony zbóż. Firma nie zapomina również o sadownikach i planuje wprowadzenie dwóch fungicydów o bardzo silnym działaniu.

Środki do produkcji ogrodniczej/rolniczej znajdziesz w serwisie Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI