×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowe odmiany jabłek na rynku francuskim

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 25 października 2021 14:26

Nowe odmiany jabłek na rynku francuskim LORY® Inogo cov / fot. www.novadi.fr

Novadi, firma założona w 1995 roku przez francuskich szkółkarzy, specjalizuje się w tworzeniu nowych odmian i ich popularyzacji we Francji i za granicą. Novadi jest znana z takich odmian jak Story® Inoredcov lub Arianecov Les Naturianes®. W tym roku  firma prezentuje kilka nowych odmian jabłek.

Firma Novadi zorganizowała wizyty z prezentacją nowych odmian we Francji oraz stacji doświadczalnej Agrion we Włoszech, w okresie od sierpnia do października 2021 r.

Nowe odmiany jabłek we Francji

Odmiany Galy® Inobicov, Lory® Inogocov i Mandy® Inolovcov 

Czerwone jabłko Galy ® Inobicov jest interesujące ze względu na swój potencjał produkcyjny, z okienkiem wczesnego dojrzewania (tydzień po Gali). Owoc ma słodki i jędrny miąższ, ma dobry potencjał wybarwienia, nawet w rejonach Morza Śródziemnego. 

Lory® Inogocov to odmiana jabłek o żółtej skórce. Cechuje się dobrą produktywnością i zdolnością przechowalniczą. Miąższ jest jędrny i soczysty.

Jabłko dwukolorowe Mandy® Inolovcov jest dostosowane do wszystkich tradycyjnych stref produkcyjnych. Jest popularne ze względu na walory smakowe i łatwość uprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI