Ciągniki specjalistyczne Deutz-Fahr serii 5DF/DS/DV TTV mają wyróżniać się bogatym wyposażeniem, wśród którego znajdziemy m.in. bezstopniowy układ napędowy, rozbudowany układ hydrauliczny, komfortową kabinę z płaską podłogą, czy chociażby fotel z podłokietnikiem i joystickiem wielofunkcyjnym.

Chcesz kupić nowy ciągnik? Sprawdź swoją zdolność kredytową

Deutz-Fahr serii 5DF/DS/DV TTV

Na pierwszy rzut oka nieco zawiłe może się wydawać nazewnictwo nowych ciągników, dlatego spieszymy z wyjaśnieniami. Oznaczenia modeli informują o szerokości całkowitej ciągnika. Modele serii 5DF TTV są największe w gamie i mają szerokość 1,6 m.

Modele 5DS TTV to ciągniki o szerokości całkowitej 1,3 m. Najwęższa seria 5DV TTV oferuje szerokość zewnętrzną wynoszącą 1,15 m. Podane szerokości dotyczą standardowych ustawień kół. W każdym przypadku możliwa jest regulacja ich rozstawu. Niezależnie od wersji – nowe modele ciągników sadowniczych zapewniają bardzo małą średnicę zawracania, co jest szczególnie przydatne w pracach w sadzie.

3 lub 4 cylindry pod maską

W zależności od wybranego modelu, ciągniki serii 5DF/DS/DV TTV napędzane są jednostkami 3-, lub 4-cylindrowymi.

Dysponują one odpowiednio pojemnością skokową na poziomie 2887 cm3 w przypadku wersji 3-cylindrowej oraz 3849 cm3 dla wersji 4-cylindrowej. Dzięki temu nowa seria obejmuje traktory o mocy maksymalnej od 91 do 116 KM (126 KM z system zarządzania mocą).

Jak zapewnia producent, zwarty układ oczyszczania spalin umożliwił zachowanie takich samych wymiarów zewnętrznych ciągnika, jak w przypadku poprzedniej generacji tych modeli, wyposażonych w silniki Stage III B. Dzięki czemu widoczność z fotela operatora nie jest dodatkowo ograniczana.

Więcej o nowych ciagnikach przeczytasz w serwisie farmer.pl