×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nie będzie obniżki VAT-u na nawozy i tańszego paliwa rolniczego

Autor: Radio Zet 04 listopada 2021 15:23

Nie będzie obniżki VAT-u na nawozy i tańszego paliwa rolniczego Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi / fot. MRIRW

I tak wzrost cen żywności jest mniejszy, niż inflacja – mówi wicepremier Henryk Kowalczyk w internetowej części programu „Gość Radia ZET”.

Polityk dodaje, że „przeciętny Polak czy przeciętna Polka zawsze porównuje, ile ma w kieszeni jak kupi żywność i ile mu zostaje, a zostaje mu więcej, niż w poprzednich latach”.

VAT na nawozy

Pytany o to, czy VAT na nawozy zostanie obniżony, minister rolnictwa odpowiada, że na tym etapie nie byłoby to dobre i sprawiedliwe rozwiązanie. - Większość rolników odlicza VAT. Dla nich zniesienie nie byłoby ulgą. Ten proces nie ma racji bytu ekonomicznego – ocenia Kowalczyk. - Na pewno dużo ponad 100 tys. rolników jest VAT-owcami, więc dla nich nie byłoby to żadne działanie – podkreśla minister.

Nie będzie tańszego paliwa rolniczego

Minister rolnictwa zapowiada również, że nie będzie tańszego paliwa rolniczego. - Rolnicy dostają zwrot akcyzy opłat paliwowych, więc paliwo rolnicze dla ciągników, które byłyby nowoczesne, byłoby to możliwe, ale niestety to nie tylko ciągniki – to też transport, kombajny – komentuje Henryk Kowalczyk.

Więcej w Radiu Zet. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI