New Holland wprowadza na rynek nową serię D koparko-ładowarek

Autor: www.sadyogrody.pl 14 lutego 2022 13:19

New Holland wprowadza na rynek nową serię D koparko-ładowarek

Marka New Holland wprowadza na rynek nową serię D koparko-ładowarek.

Marka New Holland Agriculture zrobiła kolejny krok w kierunku odmłodzenia swojej oferty lekkich maszyn budowlanych, wprowadzając ostatnio na rynek serię D koparko-ładowarek, którą wyróżniają tradycyjne silne strony koparko-ładowarek New Holland - wydajność, komfort operatora i bezpieczeństwo.

- Nasze koparkoładowarki są mistrzami wszechstronności i łączą w sobie siłę i wydajność kompaktowej ładowarki z precyzją i wszechstronnością mini koparki. Są prawdziwym skarbem dla każdej branży - od gospodarstw uprawowych aż po gospodarstwa ogrodnicze i firmy zajmujące się architekturą krajobrazu - mówi Alain de Nanteuil, New Holland Light Equipment Europe Leader.

Technologia układu napędowego ukierunkowana na zwiększenie wydajności

Nowe koparko-ładowarki serii D cechuje wydajność i niskie zużycie paliwa dzięki opracowanemu przez firmę FPT Industrial układowi napędowemu. Nowy, 4-cylindrowy silnik F36 o pojemności skokowej 3,6 litra dostarcza wiodącą w branży moc i moment obrotowy, wynoszące odpowiednio 82 kW i 460 Nm.

Układ neutralizacji spalin Hi-eSCR2 wykorzystuje recyrkulację gazów
spalinowych o niskim natężeniu przepływu (EGR) selektywną redukcję katalityczną (SCR) i filtr cząstek stałych (DPF), aby spełnić surowe wymogi normy emisji spalin Stage V. Układ SCR jest wyposażony w bezobsługowy filtr, który ma dwie zalety: umożliwia utrzymanie kompaktowych wymiarów układu neutralizacji spalin, dzięki czemu nie ogranicza on widoczności ani nie niszczy
stylistyki maszyny oraz zapewnia maksymalne jej wykorzystanie.

Nowa seria D wprowadza także szereg funkcji zwiększających wydajność. Wśród nich na uwagę zasługuje stanowiący standardowe wyposażenie tryb Eco, który zapewnia automatyczną regulację prędkości obrotowej silnika i ciśnienia w układzie hydraulicznym przy wszystkich pracach, które nie wymagają utrzymania stałej prędkości i mocy, dzięki czemu pozwala oszczędzić nawet do 10% paliwa. Kolejnymi funkcjami pozwalającymi ograniczyć zużycie paliwa
jest funkcja automatycznego włączania obrotów jałowych, która zmniejsza prędkość obrotową silnika, gdy maszyna nie pracuje przez ponad 5 sekund, oraz funkcja automatycznego wyłączania silnika, która wyłącza silnik po 3 minutach bezczynności.

Nowa zmodyfikowana kabina zapewnia doskonały komfort pracy operatora

Kabina została zmodyfikowana w celu zwiększenia komfortu operatora. Zwiększona szerokość ułatwia wchodzenie do kabiny i zapewnia większą ilość miejsca na nogi podczas obrotu fotela z położenia obsługi ładowarki do położenia obsługi koparki. Zmieniono położenie dźwigni hamulca postojowego i obsługi stabilizatorów, a także układ przycisków na prawej konsoli sterowania.

Komfort operatora, jak również wydajność pracy zwiększają nowy przycisk F-N-R (do przodu - położenie neutralne - wstecz) umieszczony na dżojstiku ładowarki oraz nowy przełącznik rolkowy do wydłużenia zasięgu zgłębnika.

Technologia Bluetooth, dwa nowe złącza USB, złącze zasilania 12 V na zestawie
wskaźników oraz uchwyt na telefon ułatwiają operatorowi korzystanie z cyfrowych technologii w kabinie. Największa w branży, czterokrotnie większa niż w serii C ilość schowków umożliwia operatorowi wygodne przechowywanie rzeczy, które są potrzebne w czasie pracy.

Bezpieczeństwo operatora przede wszystkim

Bezpieczeństwa operatora ma zawsze fundamentalne znaczenie dla marki New Holland i nowe koparko-ładowarki serii D wprowadzają w tym zakresie kolejne udoskonalenia. Świetną widoczność w zakresie 360° zapewnia duża przeszklona powierzchnia, osiągnięta dzięki nowym tylnym szybom, oraz zestaw silnych reflektorów roboczych. Na uwagę zasługuje także szereg innych elementów wyposażenia zwiększających bezpieczeństwo takich jak homologowane
zabezpieczenia ROPS i FOPS, standardowe zawory zwrotne stabilizatorów, blokada transportowa łyżki podsiębiernej, zawory zwrotne w siłownikach hydraulicznych, opcjonalne zawory zwrotne ładowarki przedniej, zawory zwrotne 4x1 / 6x1 i manipulator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI