×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

New Holland: Rok 2021 był nietypowym rokiem na rynku maszyn

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl 23 grudnia 2021 13:28

New Holland: Rok 2021 był nietypowym rokiem na rynku maszyn Łukasz Chęciński, marketing menager w firmie New Holland

New Holland może zaliczyć 2021 rok do udanych. Po raz 13 został liderem w sprzedaży nowych ciągników. Czego można oczekiwać na rynku ciągników w 2022 roku? Zapytaliśmy o to Łukasza Chęcińskiego, marketing menagera w firmie New Holland.

Dostępność maszyn i półprzewodników

SadyOgrody.pl: Jak kształtuje się sytuacja z dostępnością maszyn i półprzewodników? Czy problemy w branży rolniczej są tożsame z problemami w branży motoryzacyjnej?

Łukasz Chęciński: Niestety nasza branża również doświadcza podobnych wyzwań jakie mają miejsce w branży motoryzacyjnej. Rok 2021 był nietypowym rokiem na rynku maszyn, ponieważ pomimo trwającej pandemii i dużych wyzwaniach w kontekście łańcuchów dostaw marka New Holland była w stanie dostarczać swoje produkty do klientów. Nasi pracownicy w fabrykach na całym świecie wykazywali się ogromną determinacją w dotrzymywaniu zaplanowanych terminów produkcji.

Jak rosnące ceny stali wpłynęły na ceny ciągników? Czego można oczekiwać w nowym roku, będą drożały?

Wzrosty cen materiałów, z których są produkowane nasze maszyny ma wpływ na ich ceny końcowe. Ciężko w tej chwili wyrokować jak będzie ta sytuacja wyglądała w 2022 roku. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby ciężar wzrostu cen materiałów, energii, transportu i innych czynników składowych, z którymi spotykamy się na co dzień miał jak najmniejszy wpływ na cenę końcową naszych produktów.

Ciągniki elektryczne przyszłością branży rolniczej? 

Czy w związku z elektryfikacją maszyn i sprzętów są przymiarki do zastępowania silników spalinowych elektrycznymi, hybrydowymi? Czy prowadzone są testy? Jak to się sprawdza? Czy ciągniki elektryczne to przyszłość branży rolniczej?

Chcesz kupić nowy ciągnik? Sprawdź swoją zdolność kredytową

Marka New Holland jest bez wątpienia Liderem Czystej Energii, to nasza długofalowa, konsekwentnie realizowana strategia. Kilkanaście lat temu zaprezentowaliśmy prototypowy ciągnik napędzany wodorem, a w ostatnim czasie ciągniki napędzany metanem, który jest już dostępny w naszej ofercie dla klientów w Polsce. Marka New Holland idzie również w awangardzie badań nad konstrukcją hybrydowego ciągnika zasilanego metanem/wodorem, będącego krokiem w stronę stworzenia maszyn zasilanych w 100% wodorem. Co więcej, ciągniki zasilane metanem emitują do 80% mniej zanieczyszczeń niż ich konwencjonalne odpowiedniki z silnikami Diesla. Ponadto metan można wytwarzać w gospodarstwie, jako pochodną produkcji biomasy. Zaawansowane i wydajne produkty New Holland będą wspomagać Cię w przygotowaniu i prowadzeniu tego czystego, neutralnego węglowo cyklu produkcyjnego.

W jakim kierunki pójdzie kwestia obróbki spalin generowanych przez silniki, czy możemy spodziewać się systemu dozowania AdBlue w ciągnikach przeznaczonych dla ogrodnictwa i sadownictwa?

Ciągniki przeznaczone do prac w sadach i gospodarstwach ogrodniczych często są ciągnikami specjalistycznymi o małych gabarytach, głównie chodzi tutaj o ich szerokość i wysokość. Z tego względu montaż jakichkolwiek dodatkowych elementów wyposażenia, wliczając również elementy systemu oczyszczania spalin, musi być dokonany z dużą atencją. Z jednej strony produkujemy i sprzedajemy ciągniki spełniające najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin, z drugiej pamiętamy o naszych klientach, użytkownikach tych maszyn, których komfort pracy, ergonomia i widoczność z kabiny muszą być zachowane. Dlatego też technologie, które stosujemy są skuteczne i nie obniżają w żaden sposób poziomu satysfakcji z pracy wykonywanej nimi. Mogę zapewnić, że każdy nasz produkt zanim trafia do oficjalnej sprzedaży i klienta końcowego, jest testowany przez kilka tysięcy godzin w różnych warunkach, a sztaby naszych inżynierów pracują nad wykorzystaniem najnowszych technologii mających na celu redukcję spalin, poszanowanie dla środowiska naturalnego oraz zachowanie najwyższego komfortu pracy.

Czy 2021 rok był dobrym rokiem na rynku maszyn?

Jeśli chodzi o rynek polski, to 2021 rok z całą pewnością marka New Holland może zaliczyć do udanych. Po raz 13. z rzędu świętujemy tytuł Lidera rynku w sprzedaży nowych ciągników w naszym kraju.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim klientom, ponieważ to dzięki ich zaufaniu w nasze produkty i naszą sieć dealerską jesteśmy na pierwszym miejscu podium.

Dziękuję za rozmowę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI