×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nawet -28 st.C w okolicach Błędowa. Czy silny mróz zaszkodzi sadom?

Autor: www.sadyogrody.pl 18 stycznia 2021 12:09

Nawet -28 st.C w okolicach Błędowa. Czy silny mróz zaszkodzi sadom? Czy tak silny mróz zaszkodzi sadom?/ fot. sadyogrody

Za nami najmroźniejszy weekend tej zimy. W nocy z niedzieli na poniedziałek (18.01) temperatury spadły do -28 st. C w okolicach Błędowa w powiecie grójeckim. Czy silny mróz zaszkodzi sadom?

W nocy z niedzieli na poniedziałek alert IMGW pierwszego stopnia przed silnym mrozem obowiązywał w całym kraju oprócz części województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. W większości kraju silny mróz utrzymywał się do poranka. Zgodnie z prognozami w niektórych rejonach utrzyma się do wtorku.

Ostatniej nocy temperatura powietrza w Błędowie w powiecie grójeckim spadła do minus 28 stopni C. Czy mróz zagroził sadom?

Jak przekazał nam Robert Binkiewicz, specjalista ds. upraw sadowniczych w firmie Agrosimex, temperatury nocą w powiecie grójeckim w zależności od lokalizacji i stanowiska pokazały od -21 st. C do -23 st. C, a nawet -28 st. C w okolicach Błędowa. Mróz nie powinien zaszkodzić jabłoniom. Obawiać się można o borówki i czereśnie, ale rośliny były już w spoczynku, zahartowane. W wielu regionach spadł śnieg. Obecność pokrywy śnieżnej zwiększa szanse na dobre przezimowanie.

IMGW podaje, że od poniedziałku będzie coraz cieplej. Silny mróz notowany w nocy w dzień nieco zelżeje, zwłaszcza na zachodzie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od - 14 st. C na północnym wschodzie, -10 st. C w centrum, do 0 st. C na krańcach zachodnich. W środę w dzień w całej Polsce temperatura będzie już dodatnia, a niewielkie mrozy prognozowane są miejscami i jedynie w nocy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI