Na czym polega innowacyjność ciągnika Landini Rex4 Electra?

$data.author.description Autor: farmer.pl 20 grudnia 2020 10:16

Na czym polega innowacyjność ciągnika Landini Rex4 Electra? Landini zaprezentował konstrukcję ciągnika Rex4 Electra/ fot. materiały prasowe

Landini zaprezentował bardzo ciekawą konstrukcję ciągnika Rex4 Electra, wprowadzającą branżę rozsądnie w świat elektryczności.

Wprawdzie pojawiają się różne prototypy ciągników elektrycznych, ale wydaje się, że do wystarczająco funkcyjnej formy produkcyjnej wciąż daleko. Nie dla Landini. Ta swoistego rodzaju hybryda otrzymała nagrodę „Innowacji Technicznej” włoskich targów EIMA, które w listopadzie odbyły się w formie internetowej.

Na czym polega zatem innowacyjność ciągnika Landini Rex4 Electra?

Landini Rex4 Electra – Evolving Hybrid, bo tak brzmi jego pełna nazwa, to ciągnik przeznaczony do pracy w sadach i winnicach, w którym 110-konny silnik diesla wykorzystuje generator i akumulator do zasilania dwóch przednich silników elektrycznych napędzających przednią amortyzowaną oś. Zastosowany system hybrydowy gwarantuje ponadto odzyskiwanie energii podczas hamowania i zwalniania.

Cały system kontrolowany jest przez oprogramowanie PMS (Power Management System), który nadzoruje pracę wszystkich urządzeń, w tym akumulatora oraz steruje silnikiem i generatorem za pośrednictwem odpowiednich falowników.

Więcej informacji o ciągniku Rex4 Electra w serwisie farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI