Możliwe problemy z dostępnością glifosatu

Autor: dtnpf.com 19 lutego 2022 10:46

Możliwe problemy z dostępnością glifosatu Nieujawniony dostawca kluczowego surowca do produkcji glifosatu doświadczył "mechanicznej awarii" w swoim zakładzie produkcyjnym. / fot. shutterstock

Bayer ostrzega partnerów detalicznych, że firma może nie być w stanie wypełnić niektórych kontraktów na glifosat tej wiosny z powodu problemów produkcyjnych dostawcy.

Awaria w zakładzie produkującym glifosat

Listy, wysłane pod koniec zeszłego tygodnia, są podpisane przez Udo Schneidera, globalnego dyrektora ds. produkcji substancji czynnych w firmie Bayer. Stwierdzono, że nieujawniony dostawca kluczowego surowca do produkcji glifosatu doświadczył "mechanicznej awarii" w swoim zakładzie produkcyjnym.

Ceny glifosatu biją rekordy. Co jest przyczyną?

 - Na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę zgłoszenie dostawcy, spodziewamy się, że naprawa tej linii produkcyjnej potrwa około trzech miesięcy - napisał Schneider.

Ceny nawozów nie spadną. Będą naciski ws. dopłat

- W wyniku tego zdarzenia siły wyższej, zdolność firmy Bayer do dostarczania swoim klientom glifosatu lub produktów zawierających glifosat, jak uzgodniono w niektórych umowach lub w ramach przyjętych zamówień zakupu, została naruszona - dodano w piśmie.

Jak kształtują się ceny saletry?

Rzecznik firmy Bayer potwierdził w e-mailu do DTN, że listy są uzasadnione i wynikają z problemu produkcyjnego dostawcy, "który może mieć pewien krótkoterminowy wpływ na naszą produkcję aktywnego składnika do wytwarzania glifosatu." Oświadczenie Bayer podkreśliło, że sytuacja powinna być tymczasowa.

Przywrócenie produkcji glifosatu

- Nasz dostawca jest na dobrej drodze do przywrócenia produkcji, zaopatrzyliśmy się w dodatkowe materiały i podjęliśmy inne wysiłki łagodzące, aby pomóc jak najlepiej zarządzać tą sytuacją - czytamy w oświadczeniu Bayer. - Spodziewamy się, że jakikolwiek wpływ będzie marginalny, jeśli chodzi o naszą roczną produkcję glifosatu - komentuje Bayer. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI