×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Młode sady niszczone przez zające - będą odszkodowania?

Autor: www.sadyogrody.pl 29 marca 2021 14:26

Młode sady niszczone przez zające - będą odszkodowania? Liczenie występująca populacja zajęcy wyrządza bardzo duże straty w sadach/ fot. shutterstock.com

Sadownicy informują, że w młodych nasadzeniach drzew owocowych zające wyrządzają duże straty. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych interweniuje ws. rozwiązania tego problemu.

Zarząd KRIR wystąpił do Przewodniczącego PZŁ o podjęcie stosowanych działań mających na celu rozwiązanie problemu związanego z występowaniem licznej populacji zajęcy, wyrządzających duże straty w sadach . Z przekazanych przez rolników informacji wynika, że nowe, młode nasadzenia drzew owocowych są całkowicie zniszczone przez zające.

Według KRIR, zasadnym wydaje się przeprowadzenie odstrzałów kontrolowanych oraz wypłatę odszkodowań rolnikom-sadownikom za wyrządzone szkody.

Zagrożenia dla plantacji sadowniczych ze strony zwierząt

W niektórych sadach zwierzęta, w tym zające wyrządzają szkody. W szczególności dotyczą one młodych nasadzeń. Nowo posadzone drzewka można zabezpieczyć zakładając na pnie specjalne siatki plastikowe lub stosując repelenty.

Środki do produkcji ogrodniczej - sprawdź oferty na Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI