×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mechaniczny zbiór malin i borówek. Jakie są rozwiązania?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 27 marca 2023 23:55

Mechaniczny zbiór malin i borówek. Jakie są rozwiązania? O kombajnie do zbioru malin i borówek opowiedział nam Adam Adamczyk z firmy Weremczuk / fot. sadyogrody.pl

Na targach Agrotech 2023 w Kielcach poza szeroką gamą maszyn rolniczych można było również spotkać maszyny dedykowane producentom owoców i warzyw. Naszą uwagę zwrócił kombajn do zbioru malin i borówek firmy Weremczuk.

Mechaniczny zbiór owoców jagodowych 

Brak pracowników do zbiorów to coraz większy problem w branży ogrodniczej. Podczas targów Agrotech przyjrzeliśmy się maszynom, dzięki którym możemy zmechanizować zbiór owoców. Jedną z propozycji jest kombajn Karen dedykowany do mechanicznego zbioru owoców takich jak maliny czy borówki. Producent podaje, że umożliwia on zbiór malin oraz innych owoców z krzewów uprawianych na słupach płaskich a także na podporach w kształcie litery T. 

O kombajnie do zbioru malin i borówek opowiedział nam Adam Adamczyk z firmy Weremczuk. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo: 

Kombajn do zbioru owoców jagodowych - jak działa? 

Mechanizm działania kombajnu jest bardzo prosty - maszyna najeżdża na krzewy i za pomocą systemu pionowych otrząsaczy dojrzałe owoce opadają na transporter, który kieruje je do oczyszczania.

Kombajn najeżdża na krzewy i za pomocą systemu pionowych otrząsaczy dojrzałe owoce opadają na transporter który kieruje je do oczyszczania. / fot. sadyogrody.pl

W dalszej kolejności owoce na taśmach transportujących są kierowane do pojemników. Choć cała zasada funkcjonowania kombajnu polega na mechanicznym zbiorze owoców istnieje możliwość dodatkowej kontroli zebranych owoców przez dwie osoby, dla których przeznaczone jest miejsce po każdej ze stron kombajnu. 

Owoce na taśmach transportujących są kierowane do pojemników / fot. sadyogrody.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI