Massey Ferguson - najpopularniejsza marka wśród ciągników używanychwww.farmer.pl - 23 lipca 2018 10:03


Kilka dni temu publikowaliśmy dane na temat sprzedaży nowych ciągników w pierwszym półroczu br.; tam niezmiennie prym wiedzie New Holland. Inaczej rzecz przedstawia się w przypadku ciągników używanych, wśród których najlepiej sprzedaje się Massey Ferguson - czytamy w serwisie farmer.


Jak podaje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i urządzeń rolniczych na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, od początku roku 2018 sprzedano 9748 szt. ciągników używanych w porównaniu do 8950 szt. w ubiegłym roku. Daje to wzrost o 8,9 %, a więc można stwierdzić, że niższa sprzedaż na rynku ciągników nowych rekompensowana jest na rynku wtórnym.

Najpopularniejsza marką wśród ciągników używanych jest Massey Ferguson; w pierwszym półroczu 2018 r używanych ciągników tej marki sprzedano 1362 szt., co stanowi 14% udziałów rynkowych na rynku wtórnym ciągników rolniczych. Tuż za popularnym Massey’em plasuje się John Deere z 1279 sprzedanymi ciągnikami i udziałem rynkowym na poziomie 13,1%. Na najniższym stopniu podium znalazł się Zetor z 1005 szt. i udziałem w rynku na poziomie 10,3%. Te same marki cieszyły się największą popularnością wśród ciągników używanych przed rokiem.

– Popularność ciągników marki Massey Ferguson wynika z dobrego stosunku jakości do ceny, jakim się cechują. W tym przypadku sprzedaż napędzana jest przez popularność marki; rolnicy wymieniają się doświadczeniem i stawiają na sprawdzone konstrukcje. Nie bez znaczenia jest tutaj także dobry dostęp do części zamiennych – twierdzi Andrzej Klepacki z firmy Anbud zajmującej się sprzedażą maszyn rolniczych.

Więcej w serwisie farmer.