×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Maliszewski: Polskie owoce są bezpieczne!

Autor: www.sadyogrody.pl 27 maja 2021 11:50

Maliszewski: Polskie owoce są bezpieczne! Mirosław Maliszewski o polskich owocach: są bezpieczne!/ fot. PTWP

- Przeciwstawiamy się niczym nieuzasadnionym próbom dyskredytacji rodzimych owoców i wytwarzających je polskich sadowników. To szkodliwe działania, które bezwzględnie należy piętnować - komentuje Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.

W dniu wczorajszym na Facebooku ukazał się filmik atakujący polskich sadowników za wielokrotne opryskiwanie owoców, co zdaniem autora - znanego społecznika, ma wpływać na zdrowie konsumentów.

Produkcja owoców po kontrolą

Wobec bezpodstawnych oskarżeń o nadmierne i szkodliwe dla zdrowia konsumentów stosowanie środków ochrony roślin, Związek Sadowników RP wyjaśnia, że:

- polscy sadownicy produkują owoce stosując środki ochrony roślin zgodnie z prawnie ustanowionymi zasadami,

- użycie pestycydów jest ściśle przestrzegane, rejestrowane i odbywa się tylko i wyłącznie w przypadku zagrożenia upraw przez choroby, szkodniki i chwasty,

- produkcja jest nadzorowana i kontrolowana przez państwowe instytucje,

- stosowane są tylko zarejestrowane preparaty, które wcześniej były poddawane próbom odnośnie oddziaływania na zdrowie konsumentów

- gospodarstwa sadownicze stosują Integrowaną Ochronę Roślin oraz inne metody zapewniające owocom wysoką jakość, potwierdzoną licznymi certyfikatami,

- owoce kierowane do handlu są bardzo często poddawane kontroli odbiorców, w tym szczególnie sklepów, hurtowni, przetwórni i importerów, a w przypadku pojawienie się jakichkolwiek wątpliwości dana partia jest wycofywana z handlu.

-wytwarzane owoce są bezpieczne dla zdrowia konsumentów w Polsce i na całym świecie, w tym szczególnie dla dzieci, o czym świadczą bardzo dobre wyniki handlowe.

Bez dyskredytacji polskich owoców

- Przeciwstawiamy się niczym nieuzasadnionym próbom dyskredytacji rodzimych owoców i wytwarzających je polskich sadowników. To szkodliwe działania, które bezwzględnie należy piętnować - mówi Mirosław Maliszewski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI