LXe-261 - nowy elektryczny ciągnik od Kuboty

Autor: SadyOgrody.pl 22 września 2022 12:25

LXe-261 - nowy elektryczny ciągnik od Kuboty Model LXe-261 będzie dostępny do wynajęcia w wybranych krajach Europy od kwietnia 2023 roku. / fot. materiały prasowe

Kubota zaprezentuje na kilku europejskich imprezach targowych nowy, kompaktowy i elektryczny ciągnik LXe-261. Model LXe-261 będzie dostępny do wynajęcia w wybranych krajach Europy od kwietnia 2023 roku.

Kompaktowe ciągniki od Kuboty 

Kubota Corporation jest pierwszym japońskim producentem*, który wypuści w Europie ograniczoną liczbę kompaktowych ciągników elektrycznych LXe-261, ponieważ firma aktywnie dąży do neutralności węglowej. Model LXe-261 będzie dostępny do wynajęcia w wybranych krajach Europy od kwietnia 2023 roku.

W swojej Wizji Środowiskowej opublikowanej w 2021 roku, Kubota ogłosiła swój cel osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Z tego powodu Kubota przechodzi na napędy elektryczne, hybrydowe i ogniwa paliwowe, starając się zdekarbonizować źródła zasilania i zmniejszyć emisję CO2.

Coraz więcej rynków europejskich zaostrza przepisy, jak na przykład zakaz używania wszystkich pojazdów z silnikiem diesla ogłoszony w Paryżu we Francji do 2024 roku. Skłoniło to lokalne gminy i inne instytucje publiczne do poszukiwania alternatywnych rozwiązań, takich jak pojazdy elektryczne (EV) i pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi (FCV). W świetle tych trendów firma Kubota prowadzi badania i rozwija ciągniki elektryczne, przeprowadzając jednocześnie próby ciągników w Paryżu.

Jest to ważny krok strategiczny dla Kuboty w Europie, ponieważ skierowany jest do kluczowych segmentów klientów, takich jak gminy i inne instytucje publiczne, które od wielu lat inwestują w gamę kompaktowych ciągników, pojazdów użytkowych i kosiarek samojezdnych Kuboty do utrzymania parków i innych zadań związanych z pielęgnacją terenów.

 Nowy LXe-261 firmy Kubota 

Nowy LXe-261 firmy Kubota będzie wkrótce prezentowany na kilku imprezach targowych w Europie, takich jak Salon Vert we Francji, EIMA we Włoszech i SALTEX w Wielkiej Brytanii, które są największymi w Europie imprezami poświęconymi zarządzaniu terenami zielonymi, a także TrakTour, serii pokazów odbywających się obecnie w Niemczech.

Model LXe-261 posiada kluczowe funkcje niezbędne do koszenia, holowania i innych zadań związanych z zarządzaniem terenami zielonymi, takie jak niezależny WOM, wygodną przekładnię HST i kilka gniazd hydraulicznych. / fot. materiały prasowe

Jednym z głównych wyzwań związanych z rozwojem ciągników elektrycznych jest ich zasięg i czas pracy. Z tego powodu LXe-261 został wyposażony w akumulator o dużej pojemności, który może zapewnić szybkie jednogodzinne ładowanie i trzy do czterech godzin ciągłej pracy. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli szybko naładować baterie podczas lunchu i kontynuować pracę po południu bez straty czasu.

Model LXe-261 posiada kluczowe funkcje niezbędne do koszenia, holowania i innych zadań związanych z zarządzaniem terenami zielonymi, takie jak niezależny WOM, wygodną przekładnię HST i kilka gniazd hydraulicznych. Wszystko to w kompaktowych rozmiarach, co czyni ten model szczególnie wygodnym.

Po premierze Kubota będzie zbierać opinie klientów i zwracać uwagę na wszelkie problemy znalezione przez użytkowników w okresie wynajmu, aby uzyskać dalsze spostrzeżenia, a także nadal rozwijać produkty przyjazne środowisku, które jeszcze bardziej poszerzają linię produktów.

Przewidywana data wprowadzenia Kwiecień 2023
Kraje objęte programem Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania
Klienci docelowi Samorządy miejskie i podwykonawcy
Czas kontraktu 2–5 lata

Najważniejsze informacje o LXe-261

Nazwa handlowa LXe-261 elektryczny ciągnik kompaktowy
Moc maksymalna 19.1 kw (klasa mocy: 26 KM)
Akumulator Litowo-jonowy
Potencjalne zastosowania Koszenie, transport, nawożenie oraz inne zadania groundcare.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI