×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Limvalnera – odmiana truskawki z programu hodowlanego Limgroup

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 29 czerwca 2020 14:25

Limvalnera – odmiana truskawki z programu hodowlanego Limgroup Limvalnera została wyhodowana w ramach programu hodowlanego Limgroup/ fot. materiały prasowe

Truskawka Limvalnera została wyhodowana w ramach własnego programu hodowlanego Limgroup (Holandia). Skąd wywodzi się także odmiana Limalexia - podaje serwis Freshplaza.

- Dzięki nowej odmianie skupimy się w głównie na śródziemnomorskich obszarach uprawy. W szczególności Huelva na południu Hiszpanii i Andaluzji - mówi Jos Aben z Limgroup.

Odmiana Limvalnera została przetestowana nie tylko w południowej Hiszpanii, ale również w południowych Włoszech i Grecji. 

Jak podają hodowcy, owoce tej odmiany przez dłuższy czas po zbiorze nie tracą swoich właściwości. Dlatego polecane są jako produkt eksportowy. Mają wygląd i smak akcyjny dla konsumenta.  Limvalnera nie jest podatna na choroby odglebowe, w tym Phytophthora.

Firma Limgroup ma siedzibę w Holandii i specjalizuje się w hodowli szparagów i truskawek. Opracowuje odmiany truskawek na europejski rynek profesjonalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI