Licytacje maszyn rolniczych cieszą się dużym zainteresowaniem

$data.author.description Autor: farmer.pl 09 grudnia 2020 12:27

Licytacje maszyn rolniczych cieszą się dużym zainteresowaniem Licytacje maszyn rolniczych z cieszą się dużym zainteresowaniem/ fot. shutterstock.com

Licytacje maszyn rolniczych zdaniem komorników cieszą się sporym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż oferowany tam sprzęt jest sporo tańszy - podaje Farmer.pl .

Na licytacjach komorniczych oferowane są m.in. maszyny, które zostały zajęte u dłużników nie mogących na czas spłacać zaciągniętych zobowiązań. Ruchomości te na dalszym etapie poddawane są wycenie i trafiają na licytacje.

W czasie pierwszej licytacji maszyny wyceniane są na 75 proc. sumy oszacowania. Jeśli jednak przedmiot nie zostanie zakupiony w tej cenie, wówczas organizowana jest druga licytacja, w czasie której cena wywołania wynosi 50 proc. sumy oszacowania.

Warto mieć na uwadze, iż duża część ofert pozbawiona jest podstawowych informacji nt. sprzedawanych maszyn. Rzadkością jest także publikowanie jakichkolwiek zdjęć oferowanych przedmiotów.

Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłacenie rękojmi w wysokości 10 proc. sumy oszacowania najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji. Licytant, który wygra przetarg musi uiścić resztę wpłaty w dniu następnym. Pozostali licytanci otrzymują zwrot rękojmi niezwłocznie po zakończeniu licytacji.

Więcej na ten temat w serwisie Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI