×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lepsza jakość pozbiorcza i zwyżka plonu. Pierwszy sezon z nowym produktem

Autor: Krystyna Zagórska 08 lutego 2023 15:46

Lepsza jakość pozbiorcza i zwyżka plonu. Pierwszy sezon z nowym produktem Pierwszy sezon z nowym produktem w uprawie owoców. Jak się sprawdził?/ fot. unsplash

Produkt Kaoris jak i całą gamę DNA Performance firma Timac Agro Polska wprowadziła w styczniu ubiegłego roku. Jak produkt został przyjęty przez rynek?- zapytaliśmy Bartłomieja Drzazgę, Product Managera ds. Upraw Sadowniczych w Timac Agro Polska.

Cały sezon wegetacyjny bardzo intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby sprawdzić i pokazać działanie Kaorisu w naszych warunkach atmosferycznych, w technologiach stosowanych przez naszych klientów. Obserwacje mamy bardzo pozytywne – mówi Bartłomiej Drzazga.

Działanie Kaorisu w uprawie owoców

Doświadczenia przeprowadzaliśmy w uprawach w czereśni, w jabłoniach, a także w uprawach jagodowych takich jak truskawka, borówka, porzeczki, i malina. Kaoris w założeniu ma przede wszystkim wpływać na poprawę jakości owoców - jakości pozbiorczej i przechowalniczej. Wpływa na lepsze zaopatrzenie owoców w wapń, a także na poprawę elastyczności i trwałości ścian komórkowych w owocach – mówi.

Zobacz więcej w materiale wideo:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI