Landini stawia na ciągniki specjalistyczne dla sadów

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 18 października 2017 09:04

Landini stawia na ciągniki specjalistyczne dla sadów Landini Rex 4 fot. mat prasowe

Podczas wystawy Agritechnica 2017 w Hanowerze, centralnym punktem ekspozycji firmy Landini mają być ciągniki specjalistyczne: do sadów i winnic - czytamy na Farmer.pl.

Oczywiście nie zabraknie również większych maszyn, jednak Włosi chcą w ten sposób wypromować swoją najnowszą serię Rex 4, w wariantach V, GT i F. Nowa seria będzie bazowała na silniku 2.9 l Deutza, spełniającym normę Tier 4i, jednak bez udziału DPFu, na pokładzie znajdziemy jedynie zawór recyrkulacji spalin i DOC. Zakres mocy serii składającej się z 6 maszyn to od 70 do aż 112 KM, dodatkowo wszystkie ciągniki zostaną wyposażone w duże zbiorniki paliwa (80-90 l).

Z czterocylindrowym motorem, bez względu na wariant mocy, sprzęgnięta będzie skrzynia Argo Tractors, którą będzie można skonfigurować wedle potrzeb. Wybierać będzie w czym, bowiem oprócz standardowej wersji z mechanicznym rewersem znajdziemy także rewers hydrauliczny a do podstawowych 12 przełożeń (4 biegi i 3 zakresy reduktora) będzie można dołożyć półbiegi: Hi-Lo lub Hi-Mid-Low. Użytkownik będzie mógł również zdecydować, czy chce napęd na jedną czy obie osie. Również oferta WOM będzie bardzo szeroka, począwszy od możliwości załączania (mechanicznie, hydraulicznie) a skończywszy na dostępnych prędkościach (540, 540 ECO, 1000, 1000 ECO).

Jak przystało na ciągnik specjalistyczny, także układ hydrauliczny będzie bardzo rozbudowany. Już w podstawowej wersji dostępny będzie zespół pomp (28+50 l/min wspomaganie/hydraulika siłowa), który będzie można zastąpić zespołem składającym się z trzech pomp: 28+41+41 l/min. Do tego należy dodać maksymalnie 10 złączy (3 regulowane mechaniczne i do 7 sterowanych elektrohydraulicznie), oraz tylny TUZ z udźwigiem 3400 kg.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI