Landini Rex 4 z innowacyjnym systemem wspierania kierowcy ADS

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 27 grudnia 2018 09:03

Landini Rex 4 z innowacyjnym systemem wspierania kierowcy ADS Landini Rex 4 Advanced Driving System, fot. materiały prasowe

Maszyny Rex 4 stworzone są do prac w sadach, ogrodach i winnicach (F, GT i V). Kierowca wyjeżdżając z rzędu roślin/drzewek wykonuje maksymalny skręt, a zastosowana w ciągniku automatyka sama powraca koła do pozycji na wprost po wykonanym nawrocie - czytamy w serwisie farmer.

Wzorem branży motoryzacyjnej nowe rozwiązanie ADS „utwardza” także układ kierowniczy wraz ze wzrostem prędkości zwiększając komfort i precyzję prowadzenia całego zestawu.

Ponadto Advanced Driving System może być sprzężony z satelitarnym prowadzeniem GPS. Zapamiętuje wtedy optymalne ustawienie kół przednich, aby zrównoważyć wpływ zewnętrznych naprężeń na dokładność kierowani w trakcie pracy w bruzdach i na zboczach. Dzięki temu wydajnie zostaje zwiększone bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. W połączeniu z firmowym systemem monitorowania i zarządzania flotą pracując Rex 4 ADS można sporządzać rejestr godzin pracy i wspomagać serwis maszyny, włączając w to zdalną diagnostykę w czasie rzeczywistym.

W opcji Landini oferuje również sterowanie z jednego terminalu z zaawansowaną automatyką, wielofunkcyjny joystick „all in one” sterujący maksymalnie siedmioma sekcjami zaworów elektrohydraulicznych oraz amortyzację przedniej osi.

Więcej w serwisie farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI