×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kultowe Ursusy trzymają cenę

Autor: PP, sadyogrody.pl / gieldarolna.pl 19 kwietnia 2021 12:50

Kultowe Ursusy trzymają cenę Ursusy wciąż są popularne na giełdach; fot. za gieldarolna.pl

Popularne stare modele ciągników Ursus w dalszym ciągu dzielnie służą w wielu gospodarstwach, a wielu rolników dodatkowo darzy je olbrzymim sentymentem. Pewnie dlatego osiągają dosyć wysokie ceny na internetowych aukcjach.

Ostatnio na Gieldarolna.pl. pojawiło się ogłoszenia dotyczące zarejestrowanego ciągnika Ursus C-330 w stanie idealnym za 26 tys. zł. To wywołało dyskusję na temat cen osiąganych przez kultowe "trzydziestki". 

Ursus C-330

Matheo780, który prowadzi na Facebooku i YouTube popularny profil związany z ciągnikami i maszynami rolniczymi napisał: "Kiedyś jeden z przedstawicieli firmy dilerskiej powiedział mi, że Ursus C-330 to jedyny w pełni polski i przy okazji najbardziej udany model ze wszystkich jakie opuściły ZM Ursus. I powiem Wam, że o ile ja ciapka nigdy nie miałem, to coś musi być na rzeczy, bo ceny C-330 na rynku wtórnym osiągają zawrotne kwoty. T-25 z tego samego roku można kupić już od 5-6tys, kiedy najtańszy C-330 kosztuje kilkanaście. Doszło nawet do tak absurdalnych sytuacji, że C-330 są droższe od C-360 czy nawet C-385."

Ceny na giełdach

Przenalizowaliśmy ogłoszenia dotyczące kultowych Ursusów, które w ostatnich tygodniach pojawiały się na Gieldarolna.pl i zaobserwowaliśmy trend "drożyzny". Oto kilka ciekawych przykładów:

- używany klasyczny Ursus C-330M za 22 tys. zł

- Ursus C-360 od rolnika za 18 tys. zł

- Nieużywany Ursus C-360 wystawiony na sprzedaż za 65 tys. zł

- Zarejestrowany i doinwestowany Ursus C-360 z 1984 r. za 16,9 tys. zł  

Ursus C-360

- Ciągnik Ursus C-360 w dobrym stanie, garażowany z 1983 r. za 19 tys. zł.

Ciągnik Ursus C-360

Co ciekawe, w tym roku firma Dawtona przeznaczyła odremontowany kultowy 29-letni ciągnik Ursus C-330M na licytację środków w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Data pierwszej rejestracji ciągnika to 23.10.1992 rok. Ciągnik jest sprawny i odnowiony, łącznie z nowymi oponami. Licytujących było sporo, kwoty szybko rosły. Niestety nie ujawniono na za ile finalnie został wylicytowany.

Ursus C-330 a wykorzystanie w sztuce

Artysta z Olsztyna wymyślił nietypowe zastosowanie dla maski ciągnika rolniczego Ursus C-330. Wykorzystał ją jako bazę do skonstruowania… stolika barowego.

Stolik barowy

Ciągniki - sprawdź oferty na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI