Kubota planuje rozwija moce produkcyjne w USA

Ponieważ zapotrzebowanie na ciągniki w Ameryce Północnej gwałtownie rośnie, potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie ciągników i osprzętu do sprzętu budowlanego w celu wsparcia dealerów stała się pilną kwestią dla Kubota. Mimo że oddział Kubota Industrial Equipment (KIE) już produkuje narzędzia, popyt w Ameryce Północnej jest tak duży, że firma zdecydowała się na dalsze zwiększanie swoich możliwości produkcyjnych poprzez budowę nowego zakładu.

W rezultacie zarówno nowe, jak i istniejące zakłady będą odpowiedzą na ogromne zapotrzebowanie w Ameryce Północnej, zwiększając roczną zdolność produkcyjną narzędzi i osprzętu ze 100 tys. do 210 tys. sztuk. To wielka szansa dla firmy Kubota, ponieważ ponad 90% nowych ciągników sprzedawanych w Ameryce Północnej jest wyposażonych w ładowacze czołowe oraz inne narzędzia.

- To ekscytujący okres bezprecedensowego wzrostu naszej firmy, ponieważ ta kolejna inwestycja następuje zaraz po uroczystym otwarciu naszego nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Gainesville - podkreślił Shingo Hanada, prezes i dyrektor generalny Kubota Tractor Corporation i Kubota North America.

Oczekuje się, że projekt, który rozpocznie się w tym roku, zostanie oddany do użytku w 2021 roku, przynosząc ponad 500 miejsc pracy w produkcji.